Akcja służb. Nalot na kierowców przewożących "na aplikację". "Sporo nieprawidłowości" (ZDJĘCIA)

15 czerwiec 2024
Akcja służb. Nalot na kierowców przewożących "na aplikację" Bolt czy Uber Fot. KMP Gorzów Wielkopolski

Masowe kontrole taksówek "na aplikację" w Gorzowie Wielkopolskim. Mundurowi skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów. - Było sporo nieprawidłowości - informuje policja.

Piątkowe popołudnie i wieczór, 14 czerwca, upłynął dla policjantów z gorzowskiego Wydziału Ruchu Drogowego pod znakiem kontroli samochodów, których kierujący świadczą usługi przewozu osób "na aplikację". Mowa tu m.in. o aplikacjach Bolt, Uber czy Freenow.

Patrole rozstawione były po całym mieście. Policjantów w działaniach wspierała Inspekcja Transportu Drogowego oraz Straż Graniczna.

- Szczegółowo kontrolowano kierowców taksówek. Sprawdzano uprawnienia do kierowania i zezwolenia na prowadzenie przewozu osób. W przypadku cudzoziemców przeprowadzano kontrolę legalności pobytu w Polsce. Kierujący dmuchali w alkomaty. Istotny był też stan techniczny taksówek - relacjonuje kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielonogórscy pięcioboiści jadą na Igrzyska

Kontrola taksówek na aplikację. Sporo nieprawidłowości

W trakcie akcji służby sprawdziły łącznie prawie 50 kierowców i pojazdów. Niestety nie w każdym przypadku kontrole przebiegły bez konsekwencji.

- W wielu przypadkach wykryto nieprawidłowości. Nałożono aż 30 mandatów, głównie za stan techniczny pojazdu czy brak wyposażenia. Aż w 8 przypadkach kontrole zakończyły się dla kierowców zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, bo dalsza jazda takim pojazdem była niebezpieczna. Funkcjonariusze ITD będą wyjaśniać trzy przypadki braku wypisu z licencji i braku badań technicznych - wymienia kom. Jaroszewicz.

Nalot na kierowców "przewozu osób". Będą kolejne akcje

Skala nieprawidłowości i braków powoduje, że służby będą prowadzić wkrótce kolejne, identyczne działania. To wszystko dla pasażerów taksówek "na aplikację", którzy oczekują bezpiecznego przewiezienia do miejsca docelowego.

- Kierowcy muszą mieć świadomość, do jakiego pojazdu wsiadają i co powinno się w nim znajdować. Tłumaczenie, że oni tylko pobierają kluczyki, by świadczyć usługi, nie usprawiedliwia fatalnego stanu technicznego niektórych pojazdów, którymi wożą pasażerów. W końcu to oni biorą odpowiedzialność za bezpieczny kurs - podkreśla rzecznik gorzowskiej policji.

Przeczytaj też: Groźny wypadek w Zielonej Górze. Ranny policjant (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u