Pożar w Nowogrodzie Bobrzańskim. Jedna osoba poszkodowana (ZDJĘCIA)

16 czerwiec 2024
Pożar w Nowogrodzie Bobrzańskim. Jedna osoba poszkodowana Redakcja

Pożar w Nowogrodzie Bobrzańskim. Płonęło mieszkanie w budynku wielorodzinnym. Jedna osoba została poszkodowana. Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze w niedzielną noc, 16 czerwca, o godzinie 1:10. Strażacy zostali wezwani do budynku wielorodzinnego przy ulicy Szkolnej w Nowogrodzie Bobrzańskim. Płonęło mieszkanie na parterze.

Do akcji wyruszyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze oraz ochotnicy z OSP Niwiska. Wysłano także patrol policji z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nazbierała aż 236 punktów karnych. Młoda kobieta przebiła skalę

Pożar Nowogród Bobrzański. Jedna osoba poszkodowana

Jeszcze przed dojazdem strażaków pierwsze działania gaśnicze podjęli świadkowie pożaru. W płonącym lokalu znajdował się mężczyzna. W międzyczasie pod wskazany adres przybył podstawowy zespół pogotowia ratunkowego z miejscowej podstacji, który przejął poszkodowanego.

Pozostali mieszkańcy budynku ewakuowali się z obiektu o własnych siłach. Nikomu z nich nic się nie stało.

Pożar w Nowogrodzie Bobrzańskim. Sytuacja sprawnie opanowana

Na szczęście sytuacja pożarowa szybko została opanowana i ogień nie zdołał rozprzestrzenić się na kolejne części budynku. Później strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne musieli jeszcze dokładnie dogasić tlące się elementy. Całość była monitorowana kamerą termowizyjną. Dodatkowo trzeba było jeszcze wykonać niezbędne prace rozbiórkowe.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest obecnie znana. To będzie ustalał już biegły z zakresu pożarnictwa oraz policja.

Przeczytaj też: Groźny wypadek w Zielonej Górze. Ranny policjant (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u