Pijany kierowca zatrzymany w Zielonej Górze. Zaczął oddawać mocz w centrum

24 czerwiec 2024
Pijany kierowca zatrzymany w Zielonej Górze Fot. SM ZG

Około trzy promile alkoholu wydmuchał pijany kierowca zatrzymany w Zielonej Górze. Nietrzeźwy mężczyzna został ujęty przez strażników miejskich.

Wszystko wydarzyło się w centrum Zielonej Góry. Patrol Straży Miejskiej na ulicy Bohaterów Westerplatte zwrócił uwagę na samochód osobowy marki Volkswagen Golf. Kierowca miał spory problem z wjazdem na parking przy Centrum Biznesu.

- Kiedy kierowcy udało się w końcu wjechać, funkcjonariusze zauważyli, że pozostawił samochód na parkingu, w miejscu utrudniającym poruszanie się po nim innym kierowcom. Postanowili porozmawiać z prowadzącym auto - informuje Straż Miejska Zielona Góra.

Pijany kierowca Zielona Góra. Miał około 3 promile

Kierujący Volkswagenem nagle wyszedł z auta i jak gdyby nigdy nic zaczął oddawać mocz w miejscu publicznym. W tym czasie podeszli do niego strażnicy, którzy wyczuli silną woń alkoholu. I tak kierowca został zatrzymany, a na miejsce wezwano patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego.

Mężczyzna został przebadany alkomatem. Okazało się, że był kompletnie pijany. Miał w swoim organizmie około 3 promile alkoholu.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo zgodnie z nowelizacją prawa kierowcy, który wydmuchają powyżej 1,5 promila, tracą swoje samochody.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Zaginął Kewin Watral z Zielonej Góry. Trwają poszukiwania młodego mężczyzny


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u