Akcja KAS koło Zielonej Góry. Nalot na handlarza nielegalnym tytoniem (FILM, ZDJĘCIA)

03 lipiec 2024
Akcja KAS koło Zielonej Góry. Nalot na handlarza nielegalnym tytoniem Fot. KAS

Nalot KAS na prywatną posesję koło Zielonej Góry. Zatrzymano handlarza nielegalnym tytoniem. To recydywista. O jego losie zadecyduje sąd.

Nielegalny tytoń na posesji

Krajowa Administracja Skarbowa wpadła na posesję w miejscowości Przytok (gmina Zabór). Znaleziono tam nielegalny tytoń.

- Znaleziono przesyłki kurierskie z etykietami, w których znajdował się tytoń oraz inne rzeczy świadczące o nielegalnej działalności. Dodatkowo w aucie znaleźli gotowe przesyłki kurierskie, a w drugim pojeździe worki jutowe z tytoniem do palenia bez polskiej akcyzy. Razem było 695,75 kg tytoniu, który nie miał polskiej akcyzy - relacjonuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru to blisko 70 tysięcy złotych. Ponadto kwota uszczuplenia VAT i akcyzy to razem ponad 856 tys. zł.

Handel nielegalnym tytoniem. Zatrzymano recydywistę

W trakcie realizacji funkcjonariusze KAS zatrzymali 29-letniego mężczyznę. Jest on im doskonale znany. Wszystko zaczęło się w grudniu 2023 roku, gdy podczas kontroli drogowej znaleziono przy nim 220,80 kg tytoniu bez akcyzy, który był zapakowany w paczki.

- W kwietniu ten sam mężczyzna został zatrzymany na prywatnej posesji w powiecie zielonogórskim. Tam prowadził konfekcję tytoniu nieoznaczonego polskimi znakami akcyzy. Wówczas zatrzymano przy nim 624,40 kg nielegalnego tytoniu oraz 5,6 g marihuany - informuje Markowicz.

Nielegalny tytoń Przytok. Handlarz usłyszał zarzuty

Zatrzymany mężczyzna stanie wkrótce przed sądem. Usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego. Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 50 tysięcy złotych, dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.

Przeczytaj też: Policyjna obława w Kostrzynie nad Odrą. Zatrzymano przestępcę, który uciekł mundurowym


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u