Walka o życie mężczyzny w Nowogrodzie Bobrzańskim. Przyleciał śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

09 lipiec 2024
Walka o życie mężczyzny w Nowogrodzie Bobrzańskim Redakcja

Akcja ratownicza w Nowogrodzie Bobrzańskim. U starszego mężczyzny doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR.

Nie było wolnej karetki

Zgłoszenie trafiło do służb ratowniczych we wtorkowe popołudnie, 9 lipca, tuż po godzinie 15:40. U mieszkańca budynku przy ulicy Mickiewicza w Nowogrodzie Bobrzańskim doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

Z uwagi na brak wolnego, naziemnego zespołu pogotowia ratunkowego w chwili zgłoszenia na miejsce wysłano zastęp strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze i ochotników z OSP Nowogród Bobrzański. Zadysponowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielonogórscy pięcioboiści jadą na Igrzyska

Zatrzymanie krążenia. Udało się przywrócić akcję serca

Lądowanie śmigłowca LPR wzbudziło spore zainteresowanie u okolicznych mieszkańców. Teren przed osobami postronnymi musieli zabezpieczyć więc strażacy.

Medycy przez kilkanaście minut walczyli o życie starszego mężczyzny. W międzyczasie do Nowogrodu Bobrzańskiego przyjechała jeszcze karetka pogotowia ratunkowego z Żar. Ostatecznie udało się przywrócić krążenie. Ponad 70-letni mężczyzna śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala w Zielonej Górze.

Dlaczego brakuje zespołów pogotowia?

Interwencji, do których codziennie wysyłane są ambulanse jest wiele. Niestety zdecydowana większość dotyczy jednak wyjazdów np. do nadciśnienia lub bólu brzucha od kilku dni. I tak pogotowie ratunkowe, które powinno być wzywane do sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia lub życia, wielokrotnie zastępuje lekarzy rodzinnych.

Przeczytaj też: Sterta opon w lesie pod Zieloną Górą. "To nie pojedynczy incydent"

nowogrod bobrzanski lpr


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u