Trzy promile, brak prawa jazdy i kradziony samochód

18 październik 2016
Autor: 

Sprawne i skuteczne działania policjantów z Komisariatu Policji w Rzepinie doprowadziły do zatrzymania sprawcy kradzieży samochodu. Volkswagenem, który został skradziony kilka godzin wcześniej w Słubicach, kierował pijany 37-latek. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania.

W poniedziałek 17 października w godzinach porannych dyżurny słubickiej komendy otrzymał informację o kradzieży samochodu marki VW Bora, na niemieckich numerach rejestracyjnych. Z relacji zgłaszającego wynikało, że do kradzieży doszło na jednej ze stacji paliw w Słubicach. Sprawca wykorzystał chwilę nieuwagi właściciela pojazdu i odjechał z parkingu.

Policjanci zajęli się poszukiwaniem skradzionego pojazdu i ustalaniem tożsamości sprawcy. Skradziony samochód został zatrzymany kilka minut po godz. 15:00 w Rzepinie.

Kierującym okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu słubickiego. Mężczyzna był kompletnie pijany – badanie na stan trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad trzy promile alkoholu. Ponadto w trakcie ustaleń wyszło na jaw, że 37-latek nie ma w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany samochód znajduje się na policyjnym parkingu – niebawem zostanie zwrócony właścicielowi.

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.