Wypadek samolotu. Nie żyje pilot (ZDJĘCIA/FILM)

24 listopad 2016
Autor: 

W czwartek (24.11) około godz. 12.10 doszło do wypadku lotniczego, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł 60-kilkuletni pilot.

 - Według relacji świadka samolot spadł na ziemię tuż po starcie - informuje nadkom. Małgorzata Stanisławska, rzecznik prasowy KMP Zielona Góra - pilot poniósł śmierć na miejscu. Pilotował samolot sam. Dalsze szczegóły będą jeszcze ustalane.

Na miejscu zdarzenia pracowało pięć jednostek straży pożarnej.

- Nasza praca polegała głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wypompowaniu paliwa z wraku samolotu - mówi mł. kapitan Łukasz Januszewicz, Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza nr 1 w Zielonej Górze.

- To był bardzo doświadczony pilot - komentują ludzie, którzy zebrali się w okolicy tragedii - z dużym oblotem, który można liczyć w tysiącach godzin. 

Na miejscu czynności prowadzi policja, prokuratura i komisja do badań wypadków lotniczych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u