Okazał podrobione prawo jazdy

09 grudzień 2015
Autor: 

Policjanci z żarskiego ruchu drogowego zatrzymali 42-letniego mieszkańca Żar, który okazał funkcjonariuszom podrobione prawo jazdy. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za popełnione wykroczenie oraz przestępstwo  odpowie przed sądem.

We wtorek  /8 grudnia br./ policjanci żarskiego ruchu drogowego udali się na terminal w Olszynie. Tam czekał mężczyzna, który zgłosił kradzież tablic rejestracyjnych z audi. Policjanci na miejscu dokonali sprawdzeń w bazach informatycznych, z których wynikało m.in., że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mundurowi poprosili 42-latka o okazanie prawa jazdy. Mężczyzna przedstawił funkcjonariuszom dokument, który nie posiadał podstawowych wyznaczników, które świadczyłyby o jego autentyczności. Blankiet podrobionego dokumentu został zabezpieczony przez stróżów prawa, a mężczyzna zatrzymany i przesłuchany. Za wykroczenie z art. 94§1 kodeksu wykroczeń tj. kierowanie bez uprawnień i przestępstwo z art. 270 kodeksu karnego, odpowie  przed sądem. Zgodnie z art. 270§1 kodeksu karnego, kto w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Źródło: KWP Gorzów Wlkp

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u