Uciekał skradzionym mercedesem

09 grudzień 2015

Szprotawscy policjanci po pościgu zatrzymali podejrzanego o kradzież samochodu. Mężczyzna uciekał skradzionym mercedesem sprinterem drogą krajową nr 12. Odzyskane auto trafiło już do właściciela, a nietrzeźwy podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

uciekal skradzionym mercedesem 7

Dyżurny z Komisariatu Policji w Szprotawie otrzymał 8 grudnia br. zgłoszenie o kradzieży dostawczego mercedesa sprintera. Z relacji zgłaszającego wynikało, że doszło do niej na ul. Koszarowej w Szprotawie. Kierowca zostawił na parkingu otwarty samochód z kluczykami w środku i wszedł do firmy zostawić fakturę.

O kradzieży samochodu zostały powiadomione policyjne patrole na terenie powiatu żagańskiego i jednostek ościennych. Kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu kradzieży mercedesa, auto na peryferiach Szprotawy namierzył jeden z miejscowych patroli. Policjanci rozpoczęli pościg. Wyjeżdżając ze Szprotawy w kierunku Żagania, funkcjonariusze radiowozem wyprzedzili samochód i zatrzymali ścigane auto. Kiedy policjant wybiegł, aby zatrzymać kierowcę, ten ruszył samochodem próbując przejechać funkcjonariusza. Policjant odskoczył i uniknął potrącenia. Wsiadł do radiowozu i kontynuował pościg. Do jadących drogą krajową nr 12 policjantów dołączył drugi radiowóz. Kierujący skradzionym samochodem mężczyzna kilkukrotnie próbował spychać z drogi radiowóz. Sytuacja była bardzo dynamiczna. Na trasie Szprotawa – Bobrzany (droga krajowa nr 12) policjanci dwoma radiowozami skutecznie i bezpiecznie zablokowali skradzione auto. Wtedy kierowca wyskoczył z samochodu i chciał jeszcze uciekać pieszo przez pole. Policjanci zatrzymali go kilka metrów od drogi.

Mężczyzna został doprowadzony do Komisariatu Policji w Szprotawie. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Podejrzewany o kradzież samochodu w Szprotawie to 28-letni mężczyzna bez miejsca stałego pobytu. Trzeźwieje w policyjnym areszcie.

źródło: KPP w ŻaganiuRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u