Dzień bez futra w Zielonej Górze

08 grudzień 2015

28 listopada w całym kraju odbywał się happeningi z okazji dnia bez futra. W Zielonej Górze spotkanie odbyło sie pod jednym ze sklepów na starówce,

zajmującym się sprzedażą wyrobów ze skór. Przeciwnicy niegodnego traktowania zwierząt zapalili znicz oraz zbierali podpisy pod petycją o zakazie hodowli zwierząt pod przemysł futrzarski. Według Fundacji "Międzynarodowy ruch na rzecz zwierząt VIVA" w Polsce na ponad 800 fermach zabija się co roku ponad 7 mln zwierząt – norki, lisy, szynszyle i jenoty.

dzien bez futra 2015

Podczas happeningu pojawiły również ulotki, banery ze zwierzętami a także spektakl teatru Terminus A Quo z Nowej Soli, podczas którego aktorzy ukazali sposób zabijania i obdzierania ze skóry zwierzyny.

W zdarzeniu udział brało kilkadziesiąt osób. Dla tych, którzy nie mogli podpisać petycji podczas happeningu przygotowano stronę.

dzien bez futra 2015 00000001

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u