Pożar w Lipinkach

05 styczeń 2016
Autor: 
vGs OSP

W nocy z 3 na 4 stycznia w miejscowości Lipinki koło Sławy doszło do pożaru budynku szkoły.

W wyniku tego pożaru spaliły się dwa mieszkania, które znajdowały się w szkolnym budynku. 10 osób wśród nich 6 dzieci i kobieta w zaawansowanej ciąży opuściły w nocy mieszkania, dzięki czemu nic się nikomu nie stało. Rodziny poszkodowane przebywają u rodzin i czekają na wsparcie pomocy społecznej oraz burmistrza Sławy, który zadeklarował pomoc m.in. w znalezieniu rodzinom nowych, umeblowanych mieszkań. 24 dzieci, które uczęszczały do szkoły podstawowej w Lipinkach dojeżdża teraz autobusem do szkoły w Sławie. Po wynikach ekspertyzy technicznej budynku, będzie wiadomo czy szkoła w Lipinkach zostanie odremontowana czy te całkowicie zburzona. Nie znane są też na chwilę obecną przyczyny pożaru.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u