Zimowe ślizgawki pod kontrolą

05 styczeń 2016

Mimo, iż ferie zimowe dopiero przed nami, policjanci z Komendy Miejskiej w Gorzowie już teraz rozpoczęli kontrolę zamarzniętych zbiorników wodnych. Pokryte lodem jeziora, stawy i sadzawki często wykorzystywane są przez najmłodszych do zabaw. Wchodzenie na lód w tych miejscach nie jest jednak bezpieczne. W trosce nie tylko o dzieci, gorzowska Policja przypomina o zasadach bezpieczeństwa.

Jeszcze kilka dni temu temperatury na zewnątrz przypominały te, które notujemy jesienią. Przełom roku to jednak atak mrozów i związane z tym konsekwencje. Jeziora i stawy pokrył lód, którego grubość w wielu miejscach nie przekracza jeszcze kilku centymetrów. Lodowa pokrywa jest niebezpieczna, zdają się o tym jednak nie pamiętać najmłodsi, którzy wchodzą na zamarzające zbiorniki wodne, traktując je jako miejsce do zabawy. Nie czekając na tragiczne konsekwencje takiego zachowania, policjanci z Komendy Miejskiej w Gorzowie rozpoczęli kontrole zimowych ślizgawek. We wtorek mundurowi pojawili się między innymi nad gorzowskim kanałem Ulgi oraz stawkami przy ul. Kazimierza Wielkiego i Błotnej. Mimo, iż zimowe ferie rozpoczną się za kilkanaście dni, gorzowska Policja już dziś stara się uprzedzać konsekwencje niebezpiecznego zachowania. Dzielnicowi przez kolejne tygodnie będą mieć pod nadzorem miejsca, w których organizowane są ślizgawki, a policjanci Wydziału Prewencji opowiedzą o zagrożeniu podczas poprzedzających zimową przerwę w nauce spotkań z uczniami. Opisane przedsięwzięcia wpisują się w tegoroczny plan działań „Bezpieczne ferie” i z uwagi na niskie temperatury prowadzone będą w ciągu najbliższych dni.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u