Areszt za włamania na plebanie (ZDJĘCIA)

13 luty 2017
Autor: 
KPP Żary

Policjanci z Trzebiela ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania na plebanie w Trzebielu i w miejscowości Żarki Wielkie. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i zastosował wobec mężczyzn areszty.

Do zdarzeń doszło 7 lutego. Nieznani sprawcy usiłowali włamać się na plebanię w Trzebielu wybijając okno. Po nieudanym działaniu udali się do miejscowości Żarki Wielkie, gdzie dokonali włamania na plebanię, także przez okno, a stamtąd zabrali 3,5 tys. złotych.

Dyżurnego żarskiej jednostki o zdarzeniu poinformował proboszcz parafii w Trzebielu, który podczas odprawiania nabożeństwa usłyszał hałas. Policjanci z miejscowego posterunku, podczas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia, informację o usiłowaniu włamania przekazali także kierownikowi posterunku, st.asp. Andrzejowi Dyszczyńskiemu. Policjant w tym czasie miał wolne od służby, jednakże, kiedy przejeżdżając ulicami Trzebiela, zauważył pojazd, a w nim, podejrzanie wyglądających mężczyzn, natychmiast podjął działanie. Podczas jazdy za tym samochodem, rozpoznał jednego z mężczyzn, jako notowanego już wcześniej za włamania. Wytypował podróżujących pojazdem jako potencjalnych sprawców zdarzeń na plebaniach. Natychmiast powiadomił policjantów o miejscu ich przebywania i wspólnie z nimi podjął dalsze działania. W toku wykonywanych czynności, funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn.

Okazali się nimi: 30-, i 31-letni mieszkańcy województwa dolnośląskiego. Z ust jednego z nich wyczuwalna była silna woń alkoholu, okazało się, że kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie. Zgromadzony materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów usiłowania kradzieży z włamaniem oraz kradzieży z włamaniem. 31-latek usłyszał dodatkowo zarzuty, kierowania w stanie nietrzeźwości, a także włamania do budynku plebani w Łęknicy, do którego doszło 14 listopada ubiegłego roku .

W piątek 10 lutego sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i zastosował wobec 30-latka miesięczny areszt natomiast 31-letniego mężczyznę aresztował na trzy miesiące. Za kradzież z włamaniem może im grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Żary

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.