Zatrzymani na granicy

17 luty 2017

200 tysięcy sztuk papierosów bez polskiej akcyzy ujawnili w Świecku funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Celnej i Policji Federalnej. Towar ukryto w łodziach przewożonych ciężarówką do Niemiec.

Polsko – niemiecki patrol ze wspólnej placówki w Świecku i celnicy z Grupy Mobilnej zatrzymali tuż przed granicą samochód ciężarowy wraz z przyczepą, na której przewożone były łodzie. Po prześwietleniu pojazdu i ładunku, mundurowi ujawnili w łodziach zafoliowane paczki zawierające papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Zabezpieczono 200 tysięcy sztuk papierosów o szacunkowej wartości 136 tysięcy złotych. Kierowcy ciężarówki, 43-letniemu Polakowi, po złożeniu przez niego wyjaśnień, zezwolono na kontynuowanie podróży.

Postępowanie dotyczące naruszenia przepisów kodeksu karnego skarbowego prowadzą funkcjonariusze z Izby Celnej w Rzepinie. Za posiadanie, przechowywanie lub przewożenie nielegalnych towarów akcyzowych grozi wysoka kara finansowa, kara do trzech lat pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.