Społeczeńwo, policjanci i ratownicy medyczni. Wspólna pomoc nieprzytomnej kobiecie

17 luty 2017
Autor: 

Ta sytuacja pokazała, że wspólnymi siłami, zaangażowaniem i nastawieniem połączonym z profesjonalizmem można skutecznie ratować ludzkie życie.

Choć funkcje życiowe zostały ostatecznie przywrócone przez specjalistów w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, to udział przechodniów, którzy nie przeszli wobec tej sytuacji obojętnie, policjantów i medyków z pewnością budzi respekt.

Sytuacja miała miejsce w czwartek /16 lutego/ rano. O 9.35 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. odebrał sygnał, że przy ul. Krzywoustego na chodniku miała leżeć nieprzytomna kobieta. To zgłoszenie od osoby, która zatroskana o losy tej osoby nie przeszła wobec tej sytuacji obojętnie. Policjanci po przyjeździe na miejsce potwierdzili ten fakt. Jeden z przechodniów już wcześniej podjął próbę resuscytacji. Następnie te czynności przejęli policjanci. To trwało do przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego, które już było w drodze. Tętno i oddech nie były wyczuwalne, a sztuczne oddychanie było cały czas prowadzone przez policjantów. Ci chcieli użyć specjalistycznego, w pełni skomputeryzowanego urządzenia AED- automatycznego defibrylatora, które znajdował się na wyposażeniu radiowozu. Ale nie było to konieczne, bo na miejscu już zjawili się ratownicy. Dalsze czynności przejęła załoga pogotowia ratunkowego, które na sygnałach świetlnych i dźwiękowych zabrało 54-letnią kobietę do szpitala, gdzie jej funkcje życiowe zostały przywrócone.

Cała sytuacja bardzo wyraźnie pokazuje zaangażowanie wielu osób w chęć pomocy innym. Zarówno ze strony przechodniów, którzy równolegle ratowali życie i informowali służby, jak i podmiotów, które mają prawny obowiązek ale i doświadczenie w ratowaniu życia. O taką współpracę chodzi i mamy nadzieję, że będzie to już trwalszą tendencją, a nie chwilowym przypływem ludzkiej empatii.

KWP w Gorzowie Wlkp.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Rotary Club spełnia marzenie Julki

  Rotary Club spełnia marzenie Julki

  Julia Błasik jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze. Dziewczynka ma jednostronną wadę słuchu w stopniu umiarkowanym, co utrudnia jej codzienne funkcjonowanie.

 • Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  10 kwietnia w Skwierzynie ujawniono zwłoki noworodka. Dziecko było wrzucone do kontenera na śmieci. 

 • Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zapraszają wszystkich właścicieli jednośladów do znakowania swoich rowerów. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne!

 • Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  W ostatnim czasie na terenie powiatu zielonogórskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów dlatego zielonogórscy policjanci chcąc przeciwdziałać takim zdarzeniom przypominają o ostrożności i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Kierowcy innych pojazdów także powinni pamiętać, że sezon motocyklowy, dzięki sprzyjającej pogodzie, już się rozpoczął.

 • Prowadzisz restaurację? Przystąp do Świątecznego Stołu Pajacyka

  Prowadzisz restaurację? Przystąp do Świątecznego Stołu Pajacyka

  Już 3 grudnia odbędzie się jubileuszowa, 20. edycja „Świątecznego Stołu Pajacyka”. Tego dnia właściciele lokali gastronomicznych przekazują 10% dziennego obrotu na rzecz osób potrzebujących wsparcia żywnościowego. Jak restauratorzy mogą włączyć się do akcji?

 • Fałszywe linki i aplikacje. Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami

  Fałszywe linki i aplikacje. Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami

  Tylko w ciągu czterech ostatnich dni policjanci Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zostali zawiadomieni przez 12 osób o włamaniach na ich konta bankowe. Sprawcy uzyskiwali dane do logowania do ich kont poprzez fałszywe linki i aplikacje oraz fałszywych pracowników banku. W ten sposób oszuści w łatwy sposób ukradli ich oszczędności. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u