Sąsiedzi nie zawiedli, a policjanci zdążyli na czas!

20 luty 2017
Autor: 

Dzięki czujności sąsiadów, policjanci uratowali wczoraj starszą kobietę. Aby ją ratować, dzielnicowi nie zawahali się wyważyć drzwi - zdążyli w ostatniej chwili. Starsza kobieta trafiła do szpitala.

W minioną niedzielę 19 lutego do komisariatu II Policji w Zielonej Górze zgłosił się mężczyzna, jako przedstawiciel zaniepokojonych sąsiadów, którzy twierdzili, że od kilku dni nie widzieli starszej 76-letniej kobiety, ich sąsiadki. Ponadto jak wynikało z rozmowy ze zgłaszającym, starsza kobieta skarżyła się na problemy zdrowotne. Dyżurny skierował na miejsce dzielnicowych, którzy byli w pobliżu. Ci natychmiast udali się na miejsce.

Pod wskazanym adresem nikt nie otwierał pomimo wielokrotnego głośnego pukania i wołania. Dzielnicowi wezwali do pomocy strażaków i ze względu na realne zagrożenie życia kobiety, podjęli decyzję o wyważeniu drzwi do mieszkania. Po wejściu do środka, policjanci znaleźli leżąca na podłodze w jednym z pokoi 76-latkę. Kobieta była bardzo osłabiona, kontakt z nią był utrudniony, nie ruszała się i ledwie mogła mówić. Dzielnicowi natychmiast wezwali pogotowie i udzielili jej pierwszej pomocy.

Z relacji 76-latki wynikało, że leży tu już od 3 dni, po tym jak się przewróciła i nie mogła sama wstać. Lekarz pogotowia podjął decyzję o przewiezieniu kobiety do szpitala. Policjanci skontaktowali się z członkami rodziny, którym, przekazali klucze do mieszkania 76-latki.

Zielonogórscy dzielnicowi mł. asp. Damian Krupa i sierż. szt. Mariusz Kaszek mają satysfakcję, że dzięki swojemu zaangażowaniu, i szybkości działania, kolejny raz wypełnili zadania wynikające z roty ślubowania: służyć, strzec i chronić. Dla mł. asp. Damiana Krupy to kolejne, trzecie już takie zdarzenie, chociaż dzielnicowym jest zaledwie od roku.

Mł. asp. Damian Krupa został niedawno wyróżniony przez ministra Mariusza Błaszczaka podczas ogólnopolskiej konferencji „Dzielnicowy bliżej nas”.

Ogólnopolska konferencja - Dzielnicowi bliżej nas, minister docenił zielonogórskiego Policjanta

Uznanie ministra zyskał tym, że dwukrotnie uratował życie mieszkańcom Zielonej Góry: 18 stycznia, podczas skutecznej interwencji, kiedy to 43-letni desperat poinformował rodzinę, że chce odebrać sobie życie. Mł. asp. Damian Krupa wraz z sierż. Michałem Wróblem przekonali mężczyznę, żeby otworzył drzwi, a następnie wezwali pogotowie ratunkowe.

Dzielnicowi zdążyli na czas i zapobiegli tragedii

Mł. asp. Damian Krupa i sierż. Michał Wróbel, niecały miesiąc wcześniej w podobnych okolicznościach przyczynili się do uratowania kobiety, która zagroziła, że popełni samobójstwo. Sytuacja była bardzo trudna, gdyż zdesperowania kobieta nie chciała podać swojego adresu. Kluczowym dla sprawy i odnalezienia kobiety okazało się doskonałe rozpoznanie rewiru służbowego i jego mieszkańców przez dzielnicowych, którzy szybko ustalili adres zamieszkania, a jednocześnie cały czas podtrzymywali z kobietą kontakt poprzez smsy, oferując pomoc w rozwiązaniu problemów. Policjanci zdążyli na czas i kobieta w porę trafiła pod opiekę lekarzy.

Zangażowanie dzielnicowego, profesjonalizm negocjatorów - policjanci pomogli zdesperowanej kobiecie

KMP w Zielonej Górze

TAGI
MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u