Uratowali kobietę z płonącego budynku

22 luty 2017
Autor: 

W czasie wolnym od służby mł. asp. Grzegorz Franczak wbiegł do palącego się budynku i wspólnie z dwoma policjantami wyniósł z niego kobietę, która nie była w stanie poruszać się o własnych siłach.

W środę 15 lutego mł. asp. Grzegorz Franczak, który był w czasie wolnym od służby, nie zawahał się ani chwili kiedy zobaczył silne zadymienie wydobywające się spod dachu jednej z kamienic w Lubsku. Przed budynkiem, w którym strażacy prowadzili już akcję gaśniczą, stała grupa ewakuowanych ludzi. Pośród stojących osób policjant nie widział jednak mieszkanki kamienicy, która jest osobą leżącą i nie może samodzielnie się poruszać. Funkcjonariusz wiedząc, w którym mieszkaniu może znajdować się kobieta, wbiegł natychmiast na pierwsze piętro. Drzwi do mieszkania były jednak zamknięte. Trudno było je sforsować, więc poprosił o pomoc strażaka, który wyważył je łomem. Policjant wbiegł do środka i zauważył w pokoju leżącą kobietę, która krzyczała wzywając pomocy. Z sufitu i ze ścian spływała już woda. Przez okno wezwał do pomocy policjantów, którzy przybyli właśnie na miejsce zdarzenia. Wspólnie ze st. asp. Leonardem Żamojdą oraz st. asp. Krzysztofem Marusiak, wynieśli kobietę z palącego się budynku. Następnie uratowaną mieszkankę Lubska przekazali pod opiekę załodze karetki pogotowia. Policjanci wybiegając, z mieszkania zabrali jeszcze wózek inwalidzki, niezbędny kobiecie w codziennym funkcjonowaniu oraz wiszący na ścianie telewizor, który przekazali rodzinie uratowanej. Dzięki szybkiemu działaniu policjantów mieszkance Lubska nie groziło już żadne niebezpieczeństwo.

KPP w Żarach

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u