Uhonorowany za postawę godną naśladowania .... (ZDJĘCIA)

22 luty 2017
Autor: 

Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze nadkom. Piotr Fabijański spotkał się z panem Ireneuszem i wręczył mu list gratulacyjny oraz upominki za godną naśladowania obywatelską postawę - zatrzymał on sprawcę przestępstwa drogowego - nie zawahał się zablokować swoim samochodem trasy przejazdu nietrzeźwego kierującego.

Pan Ireneusz Ziobrowski jadąc swoim samochodem z Nowogrodu Bobrzańskiego w kierunku Zielonej Góry zauważył, że jadący przed nim kierujący dostawczym mercedesem mężczyzna dziwnie się zachowuje. Raz przyspiesza, raz zwalnia, a jego jazda nie jest płynna. Wzbudziło to podejrzenia pana Ireneusza, który postanowił sprawdzić co powoduje niecodzienny styl jazdy poprzedzającego go kierowcy.

Kiedy w końcu udało mu się wyprzedzić samochód, zauważył, że jego kierowca nietypowo wygląda. Pomyślał, że albo jest zmęczony, albo pijany. Nie pozostał jednak obojętny i postanowił doprowadzić do zatrzymania mercedesa. W tym celu włączył światła awaryjne i zaczął zwalniać zmuszając tym samym kierowcę mercedesa do zwolnienia aż do całkowitego zatrzymania. Gdy oba pojazdy się zatrzymały, pan Ireneusz podszedł do kierowcy i widząc, że dzieje się z nim coś dziwnego, zabrał mu kluczyki, aby uniemożliwić odjazd, a następnie wezwał Policję.

Przybyli na miejsce policjanci przebadali kierowcę mercedesa na zawartość alkoholu w organizmie. Urządzenie pokazało wynik ponad 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany, a jego samochód zabezpieczono.

W dowód uznania za wyjątkową odwagę, reakcję i postawę jaką wykazał się pan Ireneusz, Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze nadkom. Piotr Fabijański uhonorował go wręczając list gratulacyjny i okolicznościowe upominki. Pan Ireneusz okazał się bardzo skromnym, sympatycznym człowiekiem i był trochę zaskoczony zaproszeniem od komendanta zielonogórskiej Policji.

W rozmowie, Komendant Fabijański pogratulował odwagi i przyznał, że takie zachowanie zasługuje na najwyższe uznanie i szacunek. Wspomniał również, że jego działanie spotkało się z pozytywnym odbiorem społecznym czego efekty można było zaobserwować w mediach opisujących to zdarzenie. Na zakończenie spotkania Komendant Miejski Policji życzył panu Ireneuszowi wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

KMP w Zielonej Górze

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u