Kierowca miał 1,76 promila

27 luty 2017
Autor: 
Pixabay

Starszy aspirant Radosław Szewczyk wracał do domu. Choć był już po służbie, nie zawahał żeby zareagować, kiedy z przeciwnego kierunku zauważył kierowcę, którego jazda wskazywała, że może być nietrzeźwy. Natychmiast zawrócił i ruszył za nim, by chwilę później go zatrzymać.

Do całego zdarzenia doszło po północy z soboty na niedzielę 25/26 lutego.  Policjant żarskiego ruchu drogowego, skończył właśnie służbę i wracał do domu. Kiedy przejeżdżając przez miejscowość Budziechów zauważył jadący z przeciwnego kierunku samochód marki Toyota. Sposób w jaki przemieszczał się kierowca tego pojazdu wskazywał, że może on być nietrzeźwy. Policjant nie zastanawiał się ani chwili, zawrócił i ruszył za toyotą. Kierowca nie chciał się zatrzymać, więc policjant powiadomił o zdarzeniu funkcjonariuszy pełniących służbę na terenie Lubska, równocześnie jadąc cały czas w, ślad za podejrzanie zachowującym się kierowcą.

Po krótkiej chwili, wspólnie z patrolem uniemożliwił dalszą jazdę i zatrzymał mężczyznę, który swoją ucieczkę zakończył uderzając w prawidłowo zaparkowany ford transit. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 40-letniego mieszkańca pow. żarskiego, przypuszczenia policjanta potwierdziły się.

Mężczyzna miał 1,76 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 40-latkowi prawo jazdy. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

 Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u