Po służbie zatrzymał podejrzanego o brutalny napad (ZDJĘCIA)

02 marzec 2017
Autor: 

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi dwóch młodych wschowian, którzy napadli i dotkliwie pobili 48-letniego mężczyznę, po czym zabrali mu torbę z telefonem komórkowym i pieniędzmi. Dzięki czujności i szybkiej reakcji policjanta będącego po służbie, jeden ze sprawców zatrzymany został po kilku godzinach po rozboju. Drugi niespełna godzinę później. W Sądzie Rejonowym we Wschowie zapadła decyzja o trzymiesięcznym areszcie dla 18- i 35-latka.

W miniony weekend 25-26 lutego w jednym z punktów gier losowych we Wschowie dwaj młodzi mężczyźni zaatakowali 48-latka, który dozorował lokal. Mężczyzna został przez nich dotkliwie pobity. Jeden z mężczyzn przytrzymywał go za szyję i uderzał po głowie kablem. Napastnicy widząc mocno zakrwawionego 48-latka zostawili go w pomieszczeniu, po czym zabrali należącą do niego torbę, klucze, telefon komórkowy i niewielką sumę pieniędzy.

48-latek o całym zdarzeniu zaalarmował wschowską Policję. Skierowano na miejsce patrol policji, a pokrzywdzonym zajęli się dyżurujący policjanci Wydziału Kryminalnego. Pokrzywdzony nie był w stanie sprecyzować ubioru napastników ponieważ mężczyźni nałożone mieli kominiarki. Funkcjonariusze prewencji sprawdzali wschowskie ulice i osiedla w poszukiwaniu sprawców.

W niedzielę (26 lutego) około godziny 13.00 policjant obsługujący zdarzenie z okna swojego mieszkania zauważył młodego mężczyznę idącego chodnikiem, który ubrany był identycznie jak jeden ze sprawców zarejestrowanych przez kamery umieszczone w lokalu. Policjant bez wahania postanowił zatrzymać napastnika. Kiedy wyszedł z bloku, mężczyzny już nie było. Poinformował o całej sytuacji dyżurnego wschowskiej Policji. A na własną rękę postanowił objechać ulice osiedla i miasta w poszukiwaniu mężczyzny. Po kilku minutach zauważył i zatrzymał 35-latka, mającego związek z nocnym rozbojem. Godzinę później do policyjnego aresztu trafił drugi z mężczyzn-18 latek, który tej feralnej nocy działał z 35-latkiem.

W trakcie dalszych czynności, kryminalni w mieszkaniu 18-latka znaleźli torebkę, którą nieustaleni sprawcy skradli jednej z mieszkanek Wschowy, metodą na tzw. „wyrwę”. Policjanci sprawdzą, czy inne przedmioty znalezione w mieszkaniu 18-latka nie pochodzą z podobnych zdarzeń.

Wczoraj 28 lutego Sąd Rejonowy we Wschowie, na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec mężczyzn trzymiesięczny areszt. Za przestępstwo, którego się dopuścili podejrzani grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Wschowa

TAGI
MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u