Autokary do kontroli

20 styczeń 2016
Autor: 

Lubuscy policjanci kontynuują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci wypoczywającym w czasie ferii. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek. Tylko do środy /20 stycznia/ lubuscy policjanci skontrolowali ponad 50 autokarów.

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom i młodzieży w ciągu trwających ferii zimowych jest priorytetem dla lubuskiej Policji. Istotnym elementem naszej troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiązowych najmłodszych na zimowy wypoczynek. W czasie takiej kontroli policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów. Tylko do środy 20 stycznia 2016 lubuska drogówka skontrolowała ponad 50 autokarów. Cieszy fakt, że wszystkie pojazdy były sprawne, a ich kierowcy trzeźwi i posiadali wszystkie niezbędne dokumenty. Tym samym rodzice i ich opiekunowie mieli pewność, że dzieci będą bezpiecznie podróżować. W ubiegłym roku takich kontroli przez okres całych ferii było 84. Wówczas w dwóch przypadkach policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne, tym samym organizatorzy zobligowani byli do zapewnienia zastępczych autobusów.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.