Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę warte ponad 55 tysięcy zł

09 luty 2016

Amfetaminę i marihuanę warte ponad 55 tysięcy zł zabezpieczyli funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Narkotyki ujawniono w autokarze, który zmierzał do Wielkiej Brytanii.

Kilka dni temu podczas służby pełnionej na drodze krajowej nr 2 w okolicy byłego przejścia granicznego w Świecku, funkcjonariusze SG zatrzymali do kontroli autokar jadący do Southampton w Anglii. Do przeszukania wytypowali kilka bagaży i w jednym z nich ujawnili narkotyki.

Zabezpieczono prawie kilogram amfetaminy wartej 40 tysięcy złotych i ponad pół kilograma marihuany o wartości ponad 15 tysięcy złotych. Mimo, że nielegalny towar znajdował się w torbie nadanej jako przesyłka, funkcjonariusze ustalili osobę, która była za tę przesyłkę odpowiedzialna. 28-letni mężczyzna, pasażer autokaru, został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty przewozu narkotyków wbrew przepisom.

Sąd Rejonowy w Słubicach postanowił o zastosowaniu wobec zatrzymanego tymczasowego aresztowania. Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze SG z placówki w Świecku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Słubicach. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u