Policja zatrzymała w pościgu kierowcę bez uprawnień do kierowania

14 marzec 2017
Autor: 

Kierujący fordem mondeo przyspieszył, kiedy zobaczył radiowóz. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę. Za nim natychmiast ruszyli policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę po pościgu. 29-latek tłumaczył, że nie zatrzymał się ponieważ posiada cofnięte uprawnienia. Podczas ucieczki popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym, za które odpowie teraz przed sądem.

W poniedziałek 13 marca policjanci z Posterunku Policji w Przewozie zauważyli forda mondeo, którego kierowca jadąc przez miejscowość Straszów nagle przyspieszył na widok radiowozu. Mundurowi postanowili zatrzymać do kontroli ten pojazd. Niestety jego kierowca nie reagował na sygnały dźwiękowe oraz świetlne i rozpoczął ucieczkę. Za nim natychmiast ruszyli policjanci, starając się zatrzymać pojazd w bezpieczny sposób, tak aby nie stworzyć zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna jednak nie miał zamiaru zatrzymać się, a podczas swej niebezpiecznej jazdy popełnił szereg wykroczeń. Nie zwracał uwagi na przepisy, ignorował znak stop, wyprzedzał na tzw. ,,trzeciego”, zmusił pieszego przechodzącego po przejściu dla pieszych, aby zmienił kierunek, w którym szedł. Ignorował znaki drogowe, a później skręcił w drogę gruntową, gdzie uszkodził swój pojazd. Wraz z pasażerką rozpoczął ucieczkę pieszo przez las. Nie trwała ona długo, gdyż po krótkiej chwili oboje zostali zatrzymani przez policjantów.

Mężczyzną okazał się 29-letni mieszkaniec pow. żagańskiego. Tłumaczył, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ uprawnienia do kierowania zostały mu cofnięte. Teraz za swoje zachowanie – niestosowanie się do poleceń policjantów i szereg wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym odpowie przed sądem.

KPP w Żarach

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u