Kontrabanda w rekach Policji (ZDJĘCIA)

30 marzec 2017
Autor: 

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KPP w Żarach, ujawnili i zabezpieczyli ponad 400 paczek papierosów oraz 35 kilogramów krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Trefny towar znajdował się w garażu 42-letniej mieszkanki powiatu żarskiego. Za przestępstwo skarbowe grozi jej wysoka kara grzywny.

Działania żarskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przynoszą efekty. Kolejna partia nielegalnych papierosów i tytoniu nie trafi na rynek. W środę (29 marca) w miejscowości Trzebiel (powiat żarski), policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 400 paczek papierosów oraz 35 kilogramów krajanki tytoniu. Trefny towar nie posiadał polskich znaków akcyzy skarbowej, a przechowywany był przez 42-letnią mieszkankę powiatu żarskiego. Papierosy i tytoń ukryte były w garażu oraz samochodzie. Nielegalne wyroby tytoniowe został zabezpieczone przez żarskich kryminalnych i nie trafią już na rynek. Uszczuplenie Skarbu Państwa w tym przypadku wyniosłoby ponad 33 tysiące złotych. 42-letnia kobieta odpowie za przestępstwo skarbowe z art. 65§3 Kodeksu Karnego skarbowego, za co grozi jej wysoka kara grzywny.

źródło: KPP w Żarach

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u