Wjechał w pociąg na strzeżonym przejeździe kolejowym (ZDJĘCIA i FILM)

02 kwiecień 2017

W niedzielę, około godz. 13.15 na przejeździe kolejowym pomiędzy Przylepem a Płotami (droga 280) doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Hyundai Tucson z pociągiem towarowym.

Kierowca samochodu osobowego nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym i wjechał na tory wprost pod pociąg. W ostatniej chwili mężczyzna próbował hamować jednak Hyundai nie zatrzymał się i uderzył w pierwszy wagon. Auto przekoziołkowało i wpadło do rowu. Kierowca wyszedł z pojazdu o własnych siłach. Był w szoku. Sam pociąg przejechał jeszcze kilkaset metrów nim całkowicie się zatrzymał. Ze wstępnych relacji świadków wynika, że rogatka na przejeździe kolejowym nie zamknęła się.

Na miejscu zdarzenia zauważyliśmy znak z  informacją, że rogatki są uszkodzone. Prawdopodobnie kierowca Hyundaia nie zauważył tego komunikatu. Ostateczną decyzję co do przyczyn wypadku podejmie policja.

Do wypadku zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej, policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, Straż Ochrony Kolei oraz przedstawiciel PKP. Ruch samochodowy w tym miejscu został całkowicie wstrzymany, pociągi zaś kursowały wahadłowo po drugim torze.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.