"Działał" na terenie gminy Rzepin. Policja już go ma

12 kwiecień 2017
Autor: 
KPP Słubice

Policjanci z Rzepina ustalili i zatrzymali 27-latka, podejrzanego o kradzieże z włamaniem. Mężczyzna kradł elektronarzędzia oraz piły spalinowe z pomieszczeń gospodarczych. Straty, jakie spowodował wyniosły łącznie 5 tysięcy złotych. Policjanci ustalili również pasera i odzyskali część skradzionego mienia.

Sprawca włamywał się do pomieszczeń gospodarczych i piwnic na terenie gminy Rzepin. Łupem złodzieja padały elektronarzędzia oraz piły spalinowe.

Pierwszą informację o kradzieży z włamaniem policjanci z Rzepina otrzymali w poniedziałek 3 marca i od tej chwili podjęli szereg działań mających na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy. Tylko dzięki wnikliwej i skrupulatnej pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji, policjanci ustalili, kto stoi za kradzieżami.

Podejrzewany mężczyzna wpadł w ręce policjantów w środę 5 kwietnia. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec gminy Rzepin. Mężczyzna usłyszał łącznie 10 zarzutów m.in. kradzieży z włamaniem, usiłowania włamania oraz przywłaszczenia. 27-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i poddał dobrowolnie karze. Policjanci dotarli również do pasera, którym okazał się 38-letni mieszkaniec gminy Rzepin. Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Kodeks Karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Paserstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.