Dzień Ziemi

12 kwiecień 2017
Pixabay

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze przygotowało wiele atrakcji. Będą m.in. warsztaty, prezentacja i wystawy.

Dzień Ziemi obchodzony jest w momencie równonocy wiosennej na półkuli północnej, czyli w dniu równonocy jesiennej na półkuli południowej. Ten dzień wyróżnia się tym, że na całej planecie dzień trwa tyle samo, co noc. Celem akcji prowadzonych w tym dniu jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

Rozpoczęcie Dnia Ziemi w Centrum Przyrodniczym nastąpi o godz. 12.00 warsztatami „Szyjemy myszki” i prezentacją Zespołu Szkół Ekologicznych. Kolejne atrakcje już o godz. 14.00 w Akademii Małego Biologa, kiedy to będzie można poznać wiele ciekawostek na temat lubuskich płazów. Od godz. 16.00 wernisaż wystawy fotograficznej „Drzewa widziane inaczej” z oprawą artystyczną, przygotowaną przez słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u