Maciej Jaworek bohaterem reportażu „Historia ucieczki Mistrza Jaworka” w NSport+

04 maj 2020
Maciej Jaworek bohaterem reportażu „Historia ucieczki Mistrza Jaworka” w NSport+ Fot. Piotr Stefański

Telewizyjna ekipa odwiedziła Jaworka w Detmold, w Niemczech, gdzie do dzisiaj mieszka. Maciej Jaworek urodził się w Warce. Do Zielonej Góry przeprowadził się w wieku 15 lat. Już dwa lata później zdał egzamin na licencję żużlową.

Był jednym z najbardziej widowiskowo jeżdżących zawodników zielonogórskiego klubu. Jaworek z roku na rok piął się w hierarchii Falubazu. Wspólnie z Andrzejem Huszczą i Janem Krzystyniakiem stanowił o sile zespołu. W 1985 roku był już liderem zespołu. Rok później stanął na najwyższym stopniu podium Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Niestety, rozwój jego talentu zbiegł się z zapaścią finansową i technologiczną polskiego żużla. Z powodu izolacji międzynarodowej, brak kontaktu z rynkami zachodnimi, przepaść technologiczna znacznie się powiększała. To był jeden z najważniejszych powodów braku sukcesów międzynarodowych Macieja Jaworka.

Jaworek w 1986 roku wyjechał do Niemiec. Osobiście o powodach wyjazdu, okrzykniętego wtedy zdradą i ucieczką oraz powrocie do Morawskiego Zielona Góra, Maciej Jaworek opowiedział Piotrowi Stefańskiemu, reporterowi NSport+. Emisja Czarnego Charakteru „Historia ucieczki Mistrza Jaworka” już dziś, 4 maja 2020 o 21:00 na antenie NSport+.

Źródło: opennews.pl

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u