Ruszyły zapisy na II Lubuskie Dyktando Ortograficzne

24 luty 2020
Autor: 
Ruszyły zapisy na II Lubuskie Dyktando Ortograficzne Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida oraz Dyskusyjny Klub Książki zapraszają na spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem, wybitnym językoznawcą, specjalistą w zakresie języka mediów, reklamy i polityki oraz jednym z najpopularniejszych autorytetów w dziedzinie języka polskiego.

Wydarzenie odbędzie się 26 lutego br. (środa). Spotkanie poprzedzi II Lubuskie Dyktando Ortograficzne. Autorem tekstu, z którym zmierzą się uczestnicy „ortograficznej walki z bykami" jest sam prof. Jerzy Bralczyk.

Program:

godz. 17.00 - II Lubuskie Dyktando Ortograficzne.

godz. 18.00 - Spotkanie autorskie z prof. Jerzym Bralczykiem. Prowadzenie: Agnieszka Sobiak.

Prof. Jerzy Bralczyk jest autorem kilkudziesięciu książek (mi.in.: "Zwierzyniec", "Pokochawszy. O miłości w języku" (wspólnie z żoną Lucyną Kirwil) "Na drugie Stanisław. Nowa księga imion", "500 zdań polskich", "Wszystko zależy od przyimka", "Jeść!!!", "Rozmowy przy stole", "Świat bez słowa"), felietonów pisanych do „Wiedzy i Życia", programów telewizyjnych – „Mówi się" i „Na słówko", prowadzi także codzienną audycję radiową „Słowo o słowie", a na niezliczonych spotkaniach autorskich w całej Polsce uczy i bawi słuchaczy udowadniając, że język ojczysty to fascynujący temat. Jest także wykładowcą na Uniwersytecie SWPS oraz w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego. Za swe osiągnięcia został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Po spotkania będzie możliwość zakupu książek autora.

Warunki udziału w Dyktandzie:

- Dyktando skierowane jest do osób, które ukończyły 16 lat (w przypadku osób niepełnoletnich wymagane jest specjalne oświadczenie rodziców - dostępne w karcie zgłoszeniowej)

- Liczba miejsc ograniczona do 100 osób, które jako pierwsze zarejestrują się poprzez elektroniczny formularz rejestracyjny lub osobiście dostarczą Kartę Zgłoszenia do siedziby Organizatorów. Decyduje kolejność zgłoszeń!

- Zgłoszenia przyjmowane będą osobiście lub poprzez elektroniczny formularz rejestracyjny od godz. 9.00 w poniedziałek, 24 lutego br. do godz. 12.00 w środę, 26 lutego br.

- Uczestnicy Dyktanda powinni przybyć 26 lutego br., w godz. 15.30 – 16.50 w celu zakończenia rejestracji, okazując się dokumentem stwierdzającym tożsamość ze zdjęciem oraz podpisując listę obecności.

Więcej informacji na tutaj.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u