Napadał na sklepy w Gorzowie Wlkp.

13 kwiecień 2017
Autor: 
KWP Gorzów Wlkp.

Policjanci zatrzymali i przedstawili zarzuty mężczyźnie, który odpowie łącznie za cztery napady na sklepy, do których doszło w ciągu kilku dni na terenie Gorzowa Wlkp. 20-latek posługiwał się przy tym przedmiotem przypominającym broń i gazem pieprzowym. Wniosek o jego areszt trafił już do sądu.

Gorzowscy policjanci od kilku dni pracowali nad czterema, podobnymi do siebie napadami. Do dwóch przestępstw doszło w różnych rejonach miasta 5 kwietnia.

Do sklepu zlokalizowanego przy ul. Gwiaździstej wszedł mężczyzna i rozpylił gaz pieprzowy. Chciał zabrać pieniądze, ale ich nie odnalazł. Zabrał ze sobą tylko puste opakowania po papierosach. Kiedy funkcjonariusze pracowali już na miejscu przestępstwa, otrzymali informacje o podobnej sytuacji, do której doszło na ul. Obrońców Pokoju. Tu także nieustalony mężczyzna posłużył się gazem pieprzowym. Dzięki postawie ekspedientki sprawca nic nie zabrał i uciekł. Chwilę po zdarzeniu trwały już poszukiwania, w które zaangażowano wszystkie dostępne patrole. Oględziny prowadzili śledczy.

9 kwietnia przy ul. Kombatantów doszło do kolejnego napadu. Sprawca wszedł do sklepu, użył gazu pieprzowego i zagroził ekspedientce użyciem noża. Mężczyzna zabrał z kasy pieniądze i uciekł. Kolejnego dnia przy ul. Szwoleżerów wszedł do sklepu spożywczego, wyciągnął przedmiot przypominający broń i groził pracownicy. W pewnej chwili oddał strzał w kierunku lodówki, wybijając szybę. Zabrał pieniądze i uciekł.

Policjanci mieli już wytypowanego podejrzanego do tych spraw. 20-latek kajdanki na rękach miał kilka godzin po ostatnim zdarzeniu. Policjanci zatrzymali go w powiecie strzeleckim, był pasażerem w kontrolowanym aucie. 20-latek był także poszukiwany do innych przestępstw, za które miał trafić do zakładu karnego. Policjanci zabezpieczyli przy nim przedmiot przypominający broń. Zostanie on poddany szczegółowym badaniom. Gorzowscy policjanci przesłuchali podejrzanego 20-latka. Mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego usłyszał cztery zarzuty dotyczące rozbojów, w tym dwa usiłowania. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u