Remont torów po wypadku w Nowej Soli

04 marzec 2016
Autor: 

Dziś odbyły się prace związane z poprawą stanu torów kolejowych w miejscu katastrofy kolejowej.

Przypomnijmy, że 1 marca w Nowej Soli kierowca samochodu ciężarowego przewożący granulat plastikowy wjechał na przejazd i z nieustalonych jeszcze przyczyn nie mógł z niego zjechać w wyniku czego doszło do zderzenia z pociągiem osobowym relacji Wrocław - Zielona Góra. Pięć osób podróżujących pociągiem zostało poszkodowanych i trafiły do szpitala. Kierowca odpowie za spowodowanie katastrofy lądowej, za co grozi mu 10 lat więzienia.

Jak powiedział nam rzecznik PLK Mirosław Siemieniec w piętek 4 marca, kończą się pracę, które musieliśmy dokonać na przejeździe kolejowo - drogowym wyposażonym w sygnalizację i rogatki. Polskie Linie Kolejowy musiały naprawić około 130 metrów toru, wymienić kilkadziesiąt podkładów. Wykorzystane zostały do tego były specjalne maszyny, które mogą się poruszać zarówno po torze jak i po drodze. Dzisiejsze prace są ostatnimi pracami, pozostaje nam układanie i sprawdzanie toru, pozostaje nam jeszcze sprawdzenie sieci trakcyjnej. Kolejarze tak zorganizowali kurs pociągów, że na tej trasie nie ma żadnych zmian, pociągi kursują zgodnie z rozkładem. Jak podkreśla rzecznik PLK to zdarzenie do którego doszło w Nowej Soli, było wynikiem nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy, często określane jako klasyczna nieostrożność. Jest to wjazd na przejazd przy działającej sygnalizacji świetlnej, dodatkowo na przejazd wyposażony w półrogatki. Przypominamy, że przekraczanie przejazdów kolejowo-drogowych musi się odbywać przy zastosowaniu wymaganych zasad ruchu drogowego.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.