Uważajmy na fałszywych hydraulików

04 marzec 2016

Fałszywy wnuczek i policjant to osoby pod jakie najczęściej podszywają się oszuści wykorzystując dobre serce osób starszych. W środę 2 marca gorzowscy policjanci dostali informację od mężczyzny, którego odwiedził fałszywy hydraulik. Po jego wizycie zgłaszający zorientował się, że w mieszkaniu brakuje biżuterii.

Oszuści, aby łatwo wzbogacić się kosztem osób starszych wymyślają coraz nowsze i bardziej podstępne metody swojego przestępczego procederu. Najczęściej podszywając się pod wnuczka i policjanta. W środę 2 marca do gorzowskich policjantów zgłosił się starszy mężczyzna, który poinformował, że w domu brakuje mu biżuterii m.in. łańcuszka, kolczyków i zegarka. Straty oszacował na około 2 tys. złotych. Przyznał, że kilka dni wcześniej do drzwi jego mieszkania zapukała nieznana kobieta i mężczyzna, który podawał się za hydraulika proponując pomoc przy problemach z kanalizacją. Hydraulik poprosili o odkręcenie wody w kranie. Goście zapewniali, że zapłacą za wodę zużytą w czasie ich wizyty. Poszkodowany dodał, że w pewnym momencie, zajęty rozmową, stracił ze wzroku kobietę. Ta prawdopodobnie w tym czasie szukała cennych rzeczy. Niestety ich łupem padła biżuteria, której wartość oszacowano na około 2 tys. złotych.

Aby uniknąć podobnych sytuacji i nie stać się ofiarą fałszywego wnuczka, policjanta, czy hydraulika – zachowajmy uwagę i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, aby każdy przypadek, kiedy jesteśmy świadkami lub ofiarami oszustów zgłosić Policji.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.