Policjanci zatrzymali kobiety okradające sklepy

03 marzec 2016
Autor: 

Zielonogórscy policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali dwie kobiety, które w Zielonej Górze notorycznie okradły jeden ze sklepów ze sprzętem elektronicznym. W mieszkaniu kobiet ujawniono większość skradzionych rzeczy. Obie usłyszały już zarzuty.

Policjanci kryminalni z KMP i Komisariatu Policji II wspólnie rozpracowywali sprawę kilkunastu kradzieży sprzętu elektronicznego na terenie jednego z zielonogórskich sklepów. Praca operacyjnych szybko przyniosła rezultaty i policjanci ustalili tożsamość dwóch kobiet odpowiedzialnych za kradzieże. Gdy 2 marca kryminalni weszli do mieszkania wiedzieli, że był to dobry trop. W mieszkaniu kobiet znaleźli skradziony sprzęt. Kobiety zostały zatrzymane i osadzone w policyjnej izbie zatrzymań.

Jak wynika z relacji policjantów, w styczniu i lutym br. zatrzymane kobiety dokonywały kradzieży różnego rodzaju sprzętu elektronicznego, który następnie sprzedawały lub pozostawiały do własnego użytku. Łupem kobiet trafiały laptopy, tablety, routery i inne przedmioty. Jak ustalili policjanci oszacowana wartość skradzionych rzeczy tylko z jednego ze sklepów na terenie miasta mogła wynosić około 25 tysięcy złotych.

Zatrzymane kobiety okazały się mieszkankami Zielonej Góry, jedna z nich miała 35 lat, a druga 25 lat. Obie przyznały się do kradzieży. Policjanci po przeszukaniu mieszkania odzyskali i zabezpieczyli skradzione mienie. Po przesłuchaniu zatrzymane kobiety usłyszały zarzuty kradzieży. Odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo, za które kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją Prokuratora Rejonowego kobiety zostały objęte dozorem policyjnym.

Jest to sprawa rozwojowa, policjanci będą sprawdzać czy kobiety te nie dopuściły się kradzieży nie tylko na terenie Zielonej Góry, ale i województwa lubuskiego. Trwają również czynności zmierzające do odzyskania skradzionych rzeczy, które zostały sprzedane lub pozostawione w lombardach na terenie całego województwa lubuskiego.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca osobówką potrąciła dwie osoby. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

 • Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali kierującego motocyklem, który zignorował polecenia do zatrzymania i próbował uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna kierował znajdując się pod działaniem środków odurzających, a także miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Całe zajście zarejestrowała kamera nasobna policjanta.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u