Policjanci zatrzymali kobiety okradające sklepy

03 marzec 2016

Zielonogórscy policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali dwie kobiety, które w Zielonej Górze notorycznie okradły jeden ze sklepów ze sprzętem elektronicznym. W mieszkaniu kobiet ujawniono większość skradzionych rzeczy. Obie usłyszały już zarzuty.

Policjanci kryminalni z KMP i Komisariatu Policji II wspólnie rozpracowywali sprawę kilkunastu kradzieży sprzętu elektronicznego na terenie jednego z zielonogórskich sklepów. Praca operacyjnych szybko przyniosła rezultaty i policjanci ustalili tożsamość dwóch kobiet odpowiedzialnych za kradzieże. Gdy 2 marca kryminalni weszli do mieszkania wiedzieli, że był to dobry trop. W mieszkaniu kobiet znaleźli skradziony sprzęt. Kobiety zostały zatrzymane i osadzone w policyjnej izbie zatrzymań.

Jak wynika z relacji policjantów, w styczniu i lutym br. zatrzymane kobiety dokonywały kradzieży różnego rodzaju sprzętu elektronicznego, który następnie sprzedawały lub pozostawiały do własnego użytku. Łupem kobiet trafiały laptopy, tablety, routery i inne przedmioty. Jak ustalili policjanci oszacowana wartość skradzionych rzeczy tylko z jednego ze sklepów na terenie miasta mogła wynosić około 25 tysięcy złotych.

Zatrzymane kobiety okazały się mieszkankami Zielonej Góry, jedna z nich miała 35 lat, a druga 25 lat. Obie przyznały się do kradzieży. Policjanci po przeszukaniu mieszkania odzyskali i zabezpieczyli skradzione mienie. Po przesłuchaniu zatrzymane kobiety usłyszały zarzuty kradzieży. Odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo, za które kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją Prokuratora Rejonowego kobiety zostały objęte dozorem policyjnym.

Jest to sprawa rozwojowa, policjanci będą sprawdzać czy kobiety te nie dopuściły się kradzieży nie tylko na terenie Zielonej Góry, ale i województwa lubuskiego. Trwają również czynności zmierzające do odzyskania skradzionych rzeczy, które zostały sprzedane lub pozostawione w lombardach na terenie całego województwa lubuskiego.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.