Napastnicy usłyszeli zarzuty. Dotyczy śmiertelnego pobicia 46-latka (FILM i ZDJĘCIA)

25 kwiecień 2017
Autor: 
KWP Gorzów Wlkp

Zielonogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności pobicia ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w jednym z lokali w centrum miasta. Do sprawy zatrzymani zostali trzej mężczyźni – dwaj z nich usłyszeli zarzuty, a jednego przesłuchano w charakterze świadka. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze.

W minioną niedzielę po godzinie 2 w nocy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze został powiadomiony o zajściu, do którego miało dojść w jednym z pubów w centrum miasta. Na miejsce został skierowany patrol policji. Ze wstępnych ustaleń na miejscu wynikało, że w pubie doszło do awantury, a następnie do rękoczynów pomiędzy kilkoma mężczyznami przebywającymi w lokalu. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 46-letni mężczyzna, mieszkaniec Zielonej Góry, natomiast sprawcy pobicia uciekli po zdarzeniu w nieznanym kierunku.

Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo śledcza wraz z prokuratorem i przeprowadzone zostały oględziny. Policjanci przesłuchali świadków zdarzenia i zabezpieczyli monitoring, a także natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Wstępnie zdarzenie zakwalifikowano jako pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Zwłoki decyzją prokuratora zostały zabezpieczone do sekcji.

Zielonogórscy policjanci pracowali nieprzerwanie nad sprawą od chwili zgłoszenia do późnych godzin wieczornych. Wspierali ich funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., w tym policjanci z grupy antyterrorystycznej. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, policjanci w ciągu kilku godzin, ustalilii zatrzymali do sprawy trzy osoby. Ostatniego z mężczyzn, dzięki doskonałemu rozpoznaniu terenu,namierzyli przed godz. 20 dzielnicowi.

Zatrzymani to zielonogórzanie w wieku 21 – 28 lat. Na podstawie przeprowadzonej analizy zapisów monitoringu oraz zeznań świadków ustalono wstępnie przebieg i okoliczności zdarzenia w lokalu. Ustalenia te pozwoliły na przyjęcie, że jeden trzech z zatrzymanych mężczyzn nie brał udziału w pobiciu pokrzywdzonego i w związku z tym występować będzie w sprawie w charakterze świadka. Dwóm pozostałym z zatrzymanych mężczyzn prokurator w dniu dzisiejszym przedstawi zarzuty: Jednemu z nich: spowodowanie ciężkiego uszczerbku, wynikiem którego był zgon pokrzywdzonego (art. 156§3kk oraz udział w bójce w której naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia (art. 158§1kk), drugiemu: udział w bójce (art. 158§1kk).

Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze wystąpi do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie obydwu mężczyzn.

KMP Zielona Góra

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią?

  Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią?

  Lubuscy policjanci otrzymali cztery nowe radiowozy elektryczne. Pojazdy trafią do komend w Gorzowie Wielkopolskim, Nowej Soli, Strzelcach Krajeńskich i Wschowie.

 • Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca osobówką potrąciła dwie osoby. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u