Nieudana próba oszustwa

28 kwiecień 2017
Autor: 

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku odzyskali auto o wartości 160 tys. zł. oraz zatrzymali kierowcę posługującego się podrobionymi dokumentami.

- 26 kwietnia 2017 r. funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku na drodze krajowej nr 2, zatrzymali do kontroli samochód marki Audi A4, który posiadał niemieckie numery rejestracyjne - mówi kpt. SG Rafał Potocki, p.o. Rzecznika Prasowego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. - Kierowca, 31-letni ob. Irlandii, okazał do kontroli irlandzkie prawo jazdy oraz dowód osobisty. Dokumenty wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy, gdyż odbiegały od znanych im wzorów. Przypuszczenia potwierdziły się po kontroli na specjalistycznym urządzeniu VSC4C, służącym do badania autentyczności dokumentów. Okazało się również, że pojazd figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracony na terytorium RFN. Szacunkowa wartość pojazdu marki Audi A4 z 2016 r. wynosi 160 tys. zł.

Zatrzymany mężczyzna wraz z pojazdem został przekazany funkcjonariuszom z KPP w Słubicach.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u