Wyłudzili 150 tys zł. Usłyszeli 119 zarzutów

05 kwiecień 2016

Międzyrzeccy policjanci zatrzymali parę, która wykorzystując dane osobowe przypadkowych osób wyłudzała kredyty. Przez pól roku wyłudzili w ten sposób około 150 tys. zł. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmowali się sprawą od czerwca 2015 roku. Wtedy to zostali poinformowani przez kierownictwo jednego z parabanków, że najprawdopodobniej pracownicy zatrudnieni w ich firmie dokonują oszustw, zawierając umowy kredytowe na krótkoterminowe pożyczki gotówkowe.

Policjanci ustalili, że przez pół roku trwania procederu, 30-letni mężczyzna oraz 26-letnia kobieta wyłudzili w ten sposób około 150 tys. zł. Oboje zostali zatrzymani. Przedstawiono im łącznie 119 zarzutów. Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu skierowała już akt oskarżenia do sądu. Odpowiedzą za oszustwo, za co kodeks karny przewiduje karę do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.