Wyłudzili 150 tys zł. Usłyszeli 119 zarzutów

05 kwiecień 2016
Autor: 

Międzyrzeccy policjanci zatrzymali parę, która wykorzystując dane osobowe przypadkowych osób wyłudzała kredyty. Przez pól roku wyłudzili w ten sposób około 150 tys. zł. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmowali się sprawą od czerwca 2015 roku. Wtedy to zostali poinformowani przez kierownictwo jednego z parabanków, że najprawdopodobniej pracownicy zatrudnieni w ich firmie dokonują oszustw, zawierając umowy kredytowe na krótkoterminowe pożyczki gotówkowe.

Policjanci ustalili, że przez pół roku trwania procederu, 30-letni mężczyzna oraz 26-letnia kobieta wyłudzili w ten sposób około 150 tys. zł. Oboje zostali zatrzymani. Przedstawiono im łącznie 119 zarzutów. Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu skierowała już akt oskarżenia do sądu. Odpowiedzą za oszustwo, za co kodeks karny przewiduje karę do ośmiu lat pozbawienia wolności.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u