Próbował przejechać policjantów. Grozi mu 10 lat

06 kwiecień 2016
Autor: 

30-letni kierowca peugeota nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej. Po pościgu został zatrzymany przez patrol gorzowskiej drogówki. Wcześniej próbował przejechać interweniujących policjantów. Okazało się również, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (4 kwietnia) przed południem policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrolę prędkości na ul. Łukasińskiego w Gorzowie Wlkp. W pewnym momencie zauważyli jadącego ze znaczną prędkością osobowego peugeota. Po dokonaniu pomiaru, okazało się, że kierowca tego pojazdu jedzie aż 114 km/h (przy ograniczeniu do 50 km/h). Mundurowi postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej, jednak kierujący na widok radiowozu zawrócił i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg, powiadamiając o całym zdarzeniu oficera dyżurnego gorzowskiej komendy. Kierowca podczas ucieczki popełnił szereg wykroczeń drogowych - nie stosował się do znaków i sygnałów, wyprzedzał na przejściach dla pieszych, jechał pod prąd. Swoją niebezpieczną jazdą powodował realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pojazd wjechał w drogą leśną w okolicach parku Czechówek. W pewnym momencie policjanci zauważyli zaparkowany samochód, a przy nim mężczyznę. Mundurowi wybiegli z radiowozu i chcieli zatrzymać mężczyznę. Ten widząc biegnących policjantów wsiadł do samochodu i ruszył w gwałtownie w ich kierunku. Ci zdążyli odskoczyć na bok, dzięki czemu uniknęli potrącenia. Peugeot natomiast uderzył w stojący radiowóz i kontynuował ucieczkę. Policjanci ponownie udali się w pościg. Samochód po chwili ugrzązł w podmokłym terenie i kierowca próbował uciekać pieszo. Policjanci szybko dogonili i obezwładnili mężczyznę, którym był 30-letni mieszkaniec Gorzowa. Po sprawdzeniu okazało się, ma on cofnięte uprawnienia do kierowania. Mężczyzna był trzeźwy. 30-latek został zatrzymany i przewieziony do gorzowskiej komendy. Istnieje podejrzenie, że znajdował się pod wpływem środków odurzających. Trwają czynności procesowe zmierzające do potwierdzenia tego faktu.

Wczoraj (5 marca) mężczyzna usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego mimo cofnięcia uprawnień do kierowania oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za szereg wykroczeń drogowych, które popełnił podczas swojej niebezpiecznej jazdy.

źródło: KWP Gorzów Wlkp

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

 • Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali kierującego motocyklem, który zignorował polecenia do zatrzymania i próbował uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna kierował znajdując się pod działaniem środków odurzających, a także miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Całe zajście zarejestrowała kamera nasobna policjanta.

 • Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  10 kwietnia w Skwierzynie ujawniono zwłoki noworodka. Dziecko było wrzucone do kontenera na śmieci. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u