Podejrzani o pobicie w rękach strzeleckich kryminalnych

06 kwiecień 2016
Autor: 

Strzeleccy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o pobicie na terenie jednej z miejscowości w rejonie Strzelec Krajeńskich. Napastnicy bez podania jakichkolwiek przyczyn, napadli na dwóch mężczyzn, którzy przyjechali do sklepu. Podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów, zeznając, iż sami nie wiedzą czemu pobili poszkodowanych.

W sobotę (2 kwietnia) dwóch młodych mieszkańców powiatu strzelecko-drezdeneckiego zawiadomiło, iż chwilę wcześniej na terenie jednej z pobliskich miejscowości zostali napadnięci i pobici. Jak podali poszkodowani, wszystko wydarzyło się pod wiejskim sklepem spożywczym, w rejonie którego napastnicy spożywali alkohol. Gdy jeden z pokrzywdzonych szedł w kierunku sklepu, ci podbiegli do niego i zaczęli go bić. Drugi, widząc co się dzieje, chciał pomóc koledze, lecz również stał się ofiarą pobicia. Napastnicy mieli, bez podania jakichkolwiek powodów, napaść na nich, uderzać i kopać po całym ciele. Na szczęście mężczyznom udało się uciec z opresji. W wyniku pobicia doznali ogólnych stłuczeń i zadrapań.

Po otrzymanym zgłoszeniu, do pracy przystąpili strzeleccy kryminalni, którzy po krótkim czasie ustalili, kim są napastnicy i gdzie mogą przebywać. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej udało się zatrzymać dwóch młodych mężczyzn. 21 i 17-letni mieszkańcy gminy Strzelce Krajeńskie trafili do policyjnego aresztu. W toku dalszych czynności podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów. Jak sami zeznali, nie wiedzą dlaczego tak postąpili, prawdopodobnie szukali rozrywki. Mężczyźni usłyszeli zarzut z art. 158§1 Kodeksu Karnego tj.

"Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Biorąc pod uwagę to zdarzenie strzeleccy policjanci jeszcze częściej kontrolować będą przestrzeganie przepisów związanych z zakazem spożywania alkoholu w rejonach sklepów i innych miejscach, gdzie jest to zabronione. Jednocześnie będą zwracali uwagę sprzedawcom, którym za otwieranie alkoholu klientom w sklepie, a także za ustawianie stolików do jego konsumpcji przed sklepem, grozi grzywna oraz utrata zezwolenia na sprzedaż alkoholu.

źródło: KWP Gorzów WlkpPodejrzani_o_pobicie.jpg

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

 • Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali kierującego motocyklem, który zignorował polecenia do zatrzymania i próbował uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna kierował znajdując się pod działaniem środków odurzających, a także miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Całe zajście zarejestrowała kamera nasobna policjanta.

 • Rowerzysta wjechał z impetem w 7-latkę. Zamiast pomóc, zebrał swoje zakupy i odjechał! (FILM)

  Rowerzysta wjechał z impetem w 7-latkę. Zamiast pomóc, zebrał swoje zakupy i odjechał! (FILM)

  Bardzo niebezpieczne zdarzenie w Strzelcach Krajeńskich. Rowerzysta z impetem wjechał w 7-letnią dziewczynkę. Mężczyzna po chwili zebrał swoje rzeczy i odjechał...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u