Podejrzani o pobicie w rękach strzeleckich kryminalnych

06 kwiecień 2016

Strzeleccy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o pobicie na terenie jednej z miejscowości w rejonie Strzelec Krajeńskich. Napastnicy bez podania jakichkolwiek przyczyn, napadli na dwóch mężczyzn, którzy przyjechali do sklepu. Podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów, zeznając, iż sami nie wiedzą czemu pobili poszkodowanych.

W sobotę (2 kwietnia) dwóch młodych mieszkańców powiatu strzelecko-drezdeneckiego zawiadomiło, iż chwilę wcześniej na terenie jednej z pobliskich miejscowości zostali napadnięci i pobici. Jak podali poszkodowani, wszystko wydarzyło się pod wiejskim sklepem spożywczym, w rejonie którego napastnicy spożywali alkohol. Gdy jeden z pokrzywdzonych szedł w kierunku sklepu, ci podbiegli do niego i zaczęli go bić. Drugi, widząc co się dzieje, chciał pomóc koledze, lecz również stał się ofiarą pobicia. Napastnicy mieli, bez podania jakichkolwiek powodów, napaść na nich, uderzać i kopać po całym ciele. Na szczęście mężczyznom udało się uciec z opresji. W wyniku pobicia doznali ogólnych stłuczeń i zadrapań.

Po otrzymanym zgłoszeniu, do pracy przystąpili strzeleccy kryminalni, którzy po krótkim czasie ustalili, kim są napastnicy i gdzie mogą przebywać. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej udało się zatrzymać dwóch młodych mężczyzn. 21 i 17-letni mieszkańcy gminy Strzelce Krajeńskie trafili do policyjnego aresztu. W toku dalszych czynności podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów. Jak sami zeznali, nie wiedzą dlaczego tak postąpili, prawdopodobnie szukali rozrywki. Mężczyźni usłyszeli zarzut z art. 158§1 Kodeksu Karnego tj.

"Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Biorąc pod uwagę to zdarzenie strzeleccy policjanci jeszcze częściej kontrolować będą przestrzeganie przepisów związanych z zakazem spożywania alkoholu w rejonach sklepów i innych miejscach, gdzie jest to zabronione. Jednocześnie będą zwracali uwagę sprzedawcom, którym za otwieranie alkoholu klientom w sklepie, a także za ustawianie stolików do jego konsumpcji przed sklepem, grozi grzywna oraz utrata zezwolenia na sprzedaż alkoholu.

źródło: KWP Gorzów WlkpPodejrzani_o_pobicie.jpg

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.