Kierująca miała blisko trzy promile

07 kwiecień 2016
Autor: 

Na pochwałę zasługuje obywatelska postawa kierowców, którzy poinformowali policjantów o niebezpiecznie jadącym samochodzie. Mundurowi zatrzymali wskazany pojazd do kontroli drogowej. Okazało się, że kierująca tego samochodu jest nietrzeźwa. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności.

W środę (6 kwietnia) do policjantów pełniących służbę na drodze podjechali kierowcy, którzy poinformowali ich o dziwnie zachowującym się samochodzie. Pojazd ten zmierzał w kierunku Krosna Odrzańskiego. Autem kierowała kobieta, a styl jej jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mundurowi po otrzymaniu tych informacji od razu przystąpili do działania, zatrzymując wskazany pojazd. Za kierownicą siedziała kobieta, od której czuć było alkohol. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że kobieta ma w swoim organizmie blisko trzy promile alkoholu. Pojazd, którym się poruszała został odholowany na parking.

Kobiecie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Wobec niej może również zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Obywatelska postawa kierowców, którzy wskazali niebezpiecznie zachowujący się pojazd, zasługuje na pochwałę i uznanie. Swoim zachowaniem bez wątpienia przyczynili się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Apelujemy: jeśli mamy podejrzenie, że kierujący pojazdem może znajdować się pod wpływem alkoholu przekażmy taką informację Policji. Szybka reakcja może zapobiec tragedii na drodze.

źródło: KWP Gorzów Wlkp

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

 • Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali kierującego motocyklem, który zignorował polecenia do zatrzymania i próbował uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna kierował znajdując się pod działaniem środków odurzających, a także miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Całe zajście zarejestrowała kamera nasobna policjanta.

 • Nowa Sól: Pijany wjechał w witrynę salonu kosmetycznego i uciekł!

  Nowa Sól: Pijany wjechał w witrynę salonu kosmetycznego i uciekł!

  Pijany kierowca wjechał samochodem w witrynę salonu kosmetycznego w Nowej Soli. Mężczyzna wraz z pasażerem uciekli z miejsca zdarzenia!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u