Kierująca miała blisko trzy promile

07 kwiecień 2016

Na pochwałę zasługuje obywatelska postawa kierowców, którzy poinformowali policjantów o niebezpiecznie jadącym samochodzie. Mundurowi zatrzymali wskazany pojazd do kontroli drogowej. Okazało się, że kierująca tego samochodu jest nietrzeźwa. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności.

W środę (6 kwietnia) do policjantów pełniących służbę na drodze podjechali kierowcy, którzy poinformowali ich o dziwnie zachowującym się samochodzie. Pojazd ten zmierzał w kierunku Krosna Odrzańskiego. Autem kierowała kobieta, a styl jej jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mundurowi po otrzymaniu tych informacji od razu przystąpili do działania, zatrzymując wskazany pojazd. Za kierownicą siedziała kobieta, od której czuć było alkohol. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że kobieta ma w swoim organizmie blisko trzy promile alkoholu. Pojazd, którym się poruszała został odholowany na parking.

Kobiecie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Wobec niej może również zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Obywatelska postawa kierowców, którzy wskazali niebezpiecznie zachowujący się pojazd, zasługuje na pochwałę i uznanie. Swoim zachowaniem bez wątpienia przyczynili się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Apelujemy: jeśli mamy podejrzenie, że kierujący pojazdem może znajdować się pod wpływem alkoholu przekażmy taką informację Policji. Szybka reakcja może zapobiec tragedii na drodze.

źródło: KWP Gorzów Wlkp

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.