Włamał się do podstawówki. Usłyszał zarzuty

07 kwiecień 2016
Autor: 

Policjanci ze Słubic zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o włamanie do szkoły podstawowej w Żabicach. Łupem 22-latka padły pieniądze, sprzęt elektroniczny oraz artykuły spożywcze. Wartość strat oszacowano na około 20 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia.

Mundurowi zostali powiadomieni o włamaniu do szkoły w Żabicach w niedzielę (3 kwietnia). Ustalono, że sprawca dostał się do wnętrza budynku po wybiciu szyby w jednym z okien. Ze środka został skradziony sprzęt elektroniczny będący na wyposażeniu podstawówki m.in. laptopy, monitory, komputery. Dodatkowo włamywacz ukradł pieniądze oraz różnego rodzaju artykuły spożywcze. Na tym jednak nie poprzestał – do pomieszczeń klasowych wchodził rozbijając drzwi siekierą, czym spowodował jeszcze większe szkody. Wartość strat oszacowano na około 20 tysięcy złotych.

Słubiccy kryminalni podjęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców. Rozpoczęła się analiza zebranych materiałów i zabezpieczonych dowodów, a także typowanie sprawców. Już następnego dnia dzielnicowi z Górzycy znaleźli część skradzionych przedmiotów na terenie opuszczonej posesji. Stamtąd policyjny pies tropiący doprowadził funkcjonariuszy do miejsca zamieszkania domniemanego włamywacza. Okazało się, że do szkoły najprawdopodobniej włamał się 22-letni mieszkaniec gminy Górzyca. Mężczyzny nie było w mieszkaniu, ale nie długo cieszył się wolnością, gdyż następnego dnia został zatrzymany przez słubickich kryminalnych. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia.

W środę (6 kwietnia) usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. W trakcie przesłuchania 22-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

 • Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali kierującego motocyklem, który zignorował polecenia do zatrzymania i próbował uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna kierował znajdując się pod działaniem środków odurzających, a także miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Całe zajście zarejestrowała kamera nasobna policjanta.

 • Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  10 kwietnia w Skwierzynie ujawniono zwłoki noworodka. Dziecko było wrzucone do kontenera na śmieci. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u