Włamał się do podstawówki. Usłyszał zarzuty

07 kwiecień 2016

Policjanci ze Słubic zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o włamanie do szkoły podstawowej w Żabicach. Łupem 22-latka padły pieniądze, sprzęt elektroniczny oraz artykuły spożywcze. Wartość strat oszacowano na około 20 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia.

Mundurowi zostali powiadomieni o włamaniu do szkoły w Żabicach w niedzielę (3 kwietnia). Ustalono, że sprawca dostał się do wnętrza budynku po wybiciu szyby w jednym z okien. Ze środka został skradziony sprzęt elektroniczny będący na wyposażeniu podstawówki m.in. laptopy, monitory, komputery. Dodatkowo włamywacz ukradł pieniądze oraz różnego rodzaju artykuły spożywcze. Na tym jednak nie poprzestał – do pomieszczeń klasowych wchodził rozbijając drzwi siekierą, czym spowodował jeszcze większe szkody. Wartość strat oszacowano na około 20 tysięcy złotych.

Słubiccy kryminalni podjęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców. Rozpoczęła się analiza zebranych materiałów i zabezpieczonych dowodów, a także typowanie sprawców. Już następnego dnia dzielnicowi z Górzycy znaleźli część skradzionych przedmiotów na terenie opuszczonej posesji. Stamtąd policyjny pies tropiący doprowadził funkcjonariuszy do miejsca zamieszkania domniemanego włamywacza. Okazało się, że do szkoły najprawdopodobniej włamał się 22-letni mieszkaniec gminy Górzyca. Mężczyzny nie było w mieszkaniu, ale nie długo cieszył się wolnością, gdyż następnego dnia został zatrzymany przez słubickich kryminalnych. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia.

W środę (6 kwietnia) usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. W trakcie przesłuchania 22-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.