Usłyszał 20 zarzutów za kradzieże i oszustwa

02 lipiec 2017
Autor: 

Policjanci z Sulechowa przedstawili 20 zarzutów 21-letniemu mężczyźnie, który będzie odpowiadał przed sądem za kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz oszustwa. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

- Do Komisariatu Policji w Sulechowie zgłosił się właściciel jednej z firm i poprosił o pomoc twierdząc, że zatrudniony przez niego niedawno 21-letni pracownik najprawdopodobniej go okrada - poinformowała nadkom. Małgorzata Stanisławska, Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze. - Właściciel poinformował, że mężczyzna wysłał do niego wiadomość SMS, że już nie przyjdzie do pracy, nie zwracając jednocześnie służbowej karty, dokumentów i samochodu towarem.

Policjanci zajęli się sprawą i po analizie zebranych dokumentów oraz różnych okoliczności ustalili, że pracownik dokonał kradzieży, a także bezprawnie używał karty służbowej płacąc za różne zakupy i wypłacając nią drobne kwoty w bankomatach. Jak ustalili policjanci, 21-letni mężczyzna dysponował kartą służbową, za pomocą której miał rozliczać płatności za paliwo. Oprócz takich zakup ów, płacił za inne towary oraz dokonywał wypłat w bankomatach na terenie różnych krajów europejskich, do których jeździł z towarem, nie mając na takie transakcje zgody pracodawcy. Ponadto ustalono, że 21-latek ukradł jeden z kilkudziesięciu przewożonych za granicę rowerów o wartości ponad 4 tys. zł., a z bankomatów wypłacił kilkaset złotych.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 20 zarzutów: oszustw, kradzieży i kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u