Zatrzymani za udział w bójce

12 kwiecień 2016
Autor: 

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o udział w bójce. Jeden z nich, 19-latek był poszukiwany, nie powrócił do zakładu poprawczego w Poznaniu, drugi 19-latek odpowie także za naruszenie nietykalności cielesnej , rzucił on kostką brukową w policjanta interweniującego po służbie. Mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek /11 kwietnia br./ w godzinach wieczornych. Policjant z żarskiej komendy będąc po służbie zauważył na jednej z ulic w Żarach bijących się młodych mężczyzn. Osoby te nie zważały na przejeżdżające samochody i na zagrożenie jakie stwarzają dla innych i siebie. Policjant powiadomił dyżurnego o zaistniałym zdarzeniu. A następnie sam podjął interwencję. W tym czasie w pobliżu znajdował się patrol, który interweniował w stosunku do 24-latka, który według zgłoszenia miał awanturować się w rejonie jednego z żarskich lokali. Policjanci w trakcie legitymowania tego mężczyzny, po chwili zauważyli, kilka metrów dalej funkcjonariusza żarskiej komendy oraz dwóch młodych mężczyzn, którzy szarpali się i usiłowali uwolnić. W tej sytuacji, policjanci z patrolu odstąpili od legitymowania 24-latka i natychmiast udali się w tym kierunku. Zatrzymali dwóch 19-latków, ujętych wcześniej przez żarskiego policjanta oraz jednego z mieszkańców Żar. Jak się okazało jeden z nich był poszukiwany przez Sąd w Poznaniu, po tym jak nie wrócił do ośrodka poprawczego po przepustce. W momencie, kiedy został zatrzymany przez policjanta, jego kompan chcąc go uwolnić, rzucił kostką brukową w funkcjonariusza będącego po służbie, trafiając go w ramię. Agresywny 19-latek został ujęty przez jednego z mieszkańców Żar. Policjantowi na szczęście nic poważnego się nie stało, jednak w sytuacji, kiedy kostka trafiłaby w głowę historia mogłaby potoczyć się zupełnie inaczej. Agresywni i nietrzeźwi mężczyźni zostali doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Żarach i zatrzymani policyjnym areszcie. W toku dalszych działań, okazało się, że legitymowany 24-latek, który wykorzystał fakt działania patrolu wobec dwóch 19-latków i oddalił się z miejsca zdarzenia, wcześniej także uczestniczył w bójce z nimi. Został zatrzymany we wtorkowy /12 kwietnia br./ poranek.

Wszyscy mężczyźni usłyszeli już zarzut udziału w bójce, 19-latek, który użył kostki brukowej wobec interweniującego funkcjonariusza, odpowie także za naruszenie jego nietykalności. Nastolatek, który nie powrócił do zakładu poprawczego, ponownie zostanie tam doprowadzony.

Za udział w bójce zgodnie z kodeksem karnym, grozi do 3 lat pozbawienia wolności natomiast każdy, kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną w związku z podjętą przez niego interwencją na rzecz ochrony bezpieczeństwa ludzi lub ochrony bezpieczeństwa lub porządku publicznego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

KWP Gorzów Wlkp

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

 • Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali kierującego motocyklem, który zignorował polecenia do zatrzymania i próbował uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna kierował znajdując się pod działaniem środków odurzających, a także miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Całe zajście zarejestrowała kamera nasobna policjanta.

 • Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  10 kwietnia w Skwierzynie ujawniono zwłoki noworodka. Dziecko było wrzucone do kontenera na śmieci. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u