Jazda po alkoholu i łapówka. Obywatel Niemiec z zarzutami

12 kwiecień 2016
Autor: 

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi obywatelowi Niemiec, który chciał przekupić gorzowskich policjantów. Mężczyzna jechał samochodem po alkoholu. Chwilę po badaniu trzeźwości włożył do notatnika służbowego policjantów pieniądze, aby ci odstąpili od swoich czynności. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

W niedzielny poranek (10 kwietnia) policjanci Wydziału Sztab Policji patrolowali ulice centrum Gorzowa Wlkp. Na ulicy Wybickiego zauważyli osobowego mercedesa, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kierujący tym pojazdem gwałtownie zahamował na widok radiowozu, a później ponownie ruszył z miejsca. Mundurowi postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Okazało się, że kierowcą mercedesa był 45-letni obywatel Niemiec. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma w swoim organizmie 0,4 promila alkoholu. Taki wynik wskazuje stan po użyciu alkoholu.

Policjanci poinformowali mężczyznę, że nie może on dalej kontynuować jazdy. W Polsce podczas kierowania samochodem dopuszczalne stężenie alkoholu wynosi 0,2 promila. Mężczyzna oświadczył, że to rozumie i chce zapłacić mandat. Mimo, że mundurowi kilkakrotnie mówili mężczyźnie, że za kierowanie samochodem po alkoholu odpowie przed Sądem, 45-latek nie ustępował. Podczas sporządzania dokumentacji przez policjantów, obywatel Niemiec włożył do notatnika służbowego plik banknotów – 270 złotych i 50 euro. Powiedział, że to na obiad i on jedzie dalej, bo „nie ma czasu na sądy”. Policjanci poinformowali go, że wręczenie łapówki funkcjonariuszowi publicznemu jest przestępstwem w Polsce i że w związku z tym będzie zatrzymany. Mężczyzna słysząc to zaczął być agresywny, ale został szybko obezwładniony przez policjantów. Banknoty, którymi 45-latek próbował skorumpować funkcjonariuszy zostały zabezpieczone, a on sam został przewieziony do gorzowskiej komendy.

Wczoraj (11 kwietnia) obywatel Niemiec usłyszał zarzut udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu. Grozi mu za to do 10 lat więzienia. Mężczyzna odpowie przed Sądem także za jazdę po użyciu alkoholu.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

 • Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali kierującego motocyklem, który zignorował polecenia do zatrzymania i próbował uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna kierował znajdując się pod działaniem środków odurzających, a także miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Całe zajście zarejestrowała kamera nasobna policjanta.

 • Nowa Sól: Pijany wjechał w witrynę salonu kosmetycznego i uciekł!

  Nowa Sól: Pijany wjechał w witrynę salonu kosmetycznego i uciekł!

  Pijany kierowca wjechał samochodem w witrynę salonu kosmetycznego w Nowej Soli. Mężczyzna wraz z pasażerem uciekli z miejsca zdarzenia!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u