Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów (ZDJĘCIA)

23 lipiec 2017
Nadodrzańska Straż Graniczna

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim wspólnie z łódzkimi funkcjonariuszami KAS, ujawnili i zatrzymali papierosy oraz maszyny służące do ich foliowania o wartości prawie 90.000 zł.

W jednej z miejscowości powiatu zgierskiego (województwo łódzkie), funkcjonariusze SG oraz funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łodzi, podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, ujawnili 120800 szt. papierosów bez wymaganych znaków akcyzy o wartości 83 000 zł. Ujawniono również maszyny i komponenty służące do foliowania papierosów. Na terenie posesji zabezpieczono także znaczną ilość pudełek i kartonów, sygnowanych markami znanych producentów. W przeszukiwanych pomieszczeniach znajdowało się czterech mieszkańców województwa łódzkiego, których zatrzymano w związku z nielegalnym procederem. Straty Skarbu Państwa powstałe w wyniku wprowadzenia nielegalnych papierosów do sprzedaży, mogłyby wynieść ponad 100 000 zł. Wyroby tytoniowe, maszyny oraz osoby zatrzymane zostały przekazane funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u