Ponad 150 zgłoszeń. Zalane ulice, domy i instytucje (ZDJĘCIA)

22 lipiec 2017

W sobotę po godz. 20.00 przez ziemię lubuską przetoczyła się potężna burza z opadami deszczu. Zielonogórscy strażacy interweniowali ponad 150 razy.

- Ulewa spowodowała podtopienia lokalne w Zielonej Górze, Sulechowie, w okolicach Babimostu i Kargowej - mówi bryg. Maksymilian Koperski, PSP Zielona Góra. - Wszystkie nasze jednostki są w działaniach.

W czynnościach udział bierze około 30 jednostek straży pożarnej, zarówno PSP jak i OSP.

- Jednostki zjeżdżają do bazy i wyruszają dalej - kontynuuje Koperski - Przez cały czas podmieniają się. Praktycznie wszystkie jednostki zarówno z Zielonej Góry jak i Sulechowa i praktycznie wszystkimi pojazdami jeżdżą od kilku godzin. W działania zaangażowane są również wszystkie jednostki OSP.

Przed strażakami jeszcze kilka-, kilkanaście godzin pompowania i usuwania skutków ulewy.

Wśród zalanych przez deszcz miejsc znajdujemy: dworzec i przejście podziemne, szpital, skrzyżowanie Batorego i Rzeźniczaka, rondo przy Dworcowej, klub Kawon i przyległe domostwa przy ulicy Zamkowej, domki na Jędrzychowie i wiele innych. Dostaliśmy również informację, że natura nie oszczędziła mieszkańców Radwanic i Brodnicy. Jutro czeka nas podobna pogoda - 25 st. C oraz silne burze z piorunami. 

FILM 1

FILM 2

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u