Promowe zmiany...

21 lipiec 2017
Autor: 

W województwie lubuskim istnieją cztery czynne promy śródlądowe: w Milsku, Pomorsku, Brodach i Połęcku. Pod koniec maja na przeprawie w Milsku doszło do zdarzenia, podczas którego samochód osobowy stoczył się z promu wprost do Odry.

Po dwóch miesiącach od wydarzenia na lubuskich promach wiele się zmieniło.

Promiści skrupulatnie przestrzegają, aby podczas przeprawy nikt nie przebywał w pojeździe. Przy pierwszych i ostatnich pojazdach ustawiane są kliny zabezpieczające auta. Na promie w Brodach zamontowano nawet progi blokujące. To wszystko aby podróż przez rzekę była bezpieczniejsza.

Przypominamy, że lubuskie promy mogą przewozić pojazdy o masie całkowitej nie przekraczającej 6t. Mogą ze względu na warunki atmosferyczne i/lub z powodu stanu rzeki  kursować z ograniczeniami tj.

  • zabierać mniej pojazdów (np. przy niskim stanie wody);
  • nie przeprawiać pojazdów innych niż osobowe (np. przy niskim stanie wody i/lub silnym wietrze);
  • kursy mogą być czasowo wstrzymywane (np. przy silnych porywach wiatru);
  • wjazd na prom bądź opuszczenie jednostki może być utrudnione lub niemożliwe dla niektórych pojazdów (np. pojazdów nisko zawieszonych przy niskim stanie wody i wynikającym z tego dużym pochyleniu ramp najazdowych).

Bieżące informacje o stanie przepraw promowych dostępne są też dla przeglądarek WAP pod adresem: zdw.zgora.pl.

Promy nie kursują w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, Nowy Rok i pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych. Ostatni kurs wykonywany jest ze stacji portowej o godzinie kończącej dzień pracy w danym miesiącu. W lipcu jest to godz. 21.00. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na promie należy pojawić się na przeprawie odpowiednio wcześniej.

Mercedes stoczył się z promu (ZDJĘCIA i FILM z drona)

TAGI
KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u