Areszt za włamania – odzyskane mienie w rękach policjantów

27 lipiec 2017

Nowosolscy policjanci rozpracowali grupę przestępczą odpowiedzialną za włamania do sklepów i prywatnych posesji. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie trzem mężczyznom zarzutów kradzieży z włamaniem. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem, który aresztował ich na trzy miesiące. Policjanci odzyskali także rzeczy pochodzące z włamań, które powróciły do prawowitych właścicieli.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w okolicy Babimostu, Kargowej i Sulechowa włamywali się do sklepów i prywatnych posesji. Po włamaniu, mężczyźni kradli wartościowe rzeczy, powodując straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ich łupem padały głównie rowery. Ukradli ich kilkanaście, włamując się do piwnic, garaży i pomieszczeń gospodarczych. Mężczyźni włamywali się również do punktów skupu złomu, skąd zabierali miedź. Kolejnym miejscem były sklepy i hurtownie budowlane, skąd skradziono elektronarzędzia - kosiarki, siekiery, wiertarki, wkrętarki oraz inne narzędzia budowlane. Jeden ze mężczyzn - 28-letni mieszkaniec Babimostu dopuścił się kradzieży samochodu marki Renault Megane z warsztatu samochodowego w powiecie zielonogórskim. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów kradzieży z włamaniem. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem, który aresztował ich na trzy miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali także rzeczy pochodzące z włamań, które powróciły do prawowitych właścicieli.

źródło: KPP W Nowej Soli

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u