Ostatni wieczór WINOBRANIA – pracowity dla policjantów

10 wrzesień 2017

Wczoraj zielonogórscy policjanci wspomagani przez słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach zabezpieczali ostatni wieczór tegorocznego Winobrania.

Wieczornymi działaniami kierował Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze podinsp. Piotr Fabijański. Do służby zostało skierowanych 137 policjantów, w tym 100 w patrolach pieszych. Było bezpiecznie, nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń kryminalnych.

Wieczorna służba winobraniowa rozpoczęła się odprawą patroli, podczas której Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze podinsp. Piotr Fabijański podziękował słuchaczom Szkoły Policji w Katowicach za ich pracę podczas tegorocznych Dni Zielonej Góry i wsparcie zielonogórskich policjantów.

Komendant Fabijański wspólnie z zastępcą podinsp. Jarosławem Tchorowskim i Naczelnikiem Sztabu kom. Krzysztofem Gajdą spędził również kilka godzin w centrum miasta obserwując na miejscu pracę patroli oraz sprawdzając stan bezpieczeństwa podczas ostatniego winobraniowego wieczoru.

Jak podczas całego Winobrania policyjne patrole były bardzo widoczne i dzięki tak dużej liczbie policjantów w mieście nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń kryminalnych oraz do poważnych zakłóceń porządku. Policjanci przeprowadzili 70 interwencji, z których większość związana była z zachowaniem winobraniowych gości po zbyt dużej ilości wypitego alkoholu. Policjanci głównie z własnej inicjatywy podejmowali interwencje wobec osób, które zachowywały się niewłaściwie i popełniały porządkowe wykroczenia.

Ostatniego wieczora jak przez cały czas Dni Zielonej Góry w Komendzie Miejskiej Policji pracował specjalny Sztab Winobraniowy – stanowisko dowodzenia patrolami przypisanymi do winobraniowych służb.

Podsumowanie policyjnych działań:

9 września 2015r.

przeprowadzone interwencje - 70

ujawniono wykroczeń: - 113

zatrzymane osoby nietrzeźwe: - 6

sporządzono wnioski o ukaranie do Sądu – 7

pouczono - 27 osób

nałożono mandaty karne – 79 na kwotę 10.490 zł

skontrolowano - 10 pojazdów

KMP Zielona Góra

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.