Zarzuty i areszt za przestępstwa narkotykowe…

26 kwiecień 2016
Autor: 

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zatrzymali mężczyzn podejrzanych o posiadanie, a także rozprowadzanie środków odurzających na terenie Zielonej Góry. Tylko jeden z nich był już wcześniej notowany, a także poszukiwany do odbycia kary. Trzej pozostali nie byli znani Policji.

Ustalenie tożsamości i zatrzymanie mężczyzn było możliwe dzięki wielotygodniowej, wnikliwej, pracy operacyjnej policjantów, a także analizie zebranych w sprawie materiałów. Na tej podstawie policjanci wytypowali dzień i miejsce, w którym możliwe będzie zatrzymanie wszystkich osób. Do zatrzymania mężczyzn doszło pod koniec marca br. w samym centrum Zielonej Góry.

Pierwszy, na jednej z ulic zielonogórskiego deptaka zatrzymany został 28-letni Łukasz B. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli woreczek z zawartością amfetaminy, a także tabletki ecstasy oraz telefony komórkowe. Po przeszukaniu w mieszkaniu zatrzymanego znaleziono kolejne środki odurzające, wagi elektroniczne, a także woreczki strunowe ze śladowymi ilościami białej substancji, która została przekazana do badań. Według oświadczenia zatrzymanego była to amfetamina.

W chwilę po zatrzymaniu pierwszego mężczyzny, policjanci zatrzymali także trzech kolejnych: 30-letniego Tomasza P., 20-letniego Mariusza K. oraz 22-letniego Jakuba S., mieszkańców Zielonej Góry. Podczas sprawdzenia zatrzymanych osób policjanci znaleźli woreczek z marihuaną i dwa woreczki z amfetaminą, które w bieliźnie miał ukryte Mariusz K. Mężczyzna przyznał, że są to narkotyki. Ponadto miał przy sobie wagę elektroniczną i telefon komórkowy, które policjanci również zabezpieczyli.

Z kolei 30-letni Tomasz P. miał przy sobie pieniądze – ponad 1000 zł - pochodzące najprawdopodobniej ze sprzedaży narkotyków, a po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze do odbycia kary pozbawienia wolności. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu policjanci znaleźli opakowanie z poporcjowaną amfetaminą, a także zabezpieczyli przedmioty służące do popełnienia przestępstwa: wagę elektroniczną, telefony komórkowe i notatki oraz pieniądze w kwocie ponad 3000 tys. zł. Tomasz P. jest dobrze znany policjantom z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową, ponieważ był już wielokrotnie zatrzymywany (w 2015 roku 5-krotnie), za posiadanie, wprowadzanie do obrotu i udzielanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej środków odurzających.

Podczas prowadzonych czynności policjanci ustalili, że wszyscy zatrzymani uczestniczyli w obrocie środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi i usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu tych środków, a trzej z nich: Tomasz P., Mariusz K., Łukasz B., także zarzuty posiadania zakazanych substancji.

Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast za wprowadzanie ich do obrotu lub uczestniczenie w takim obrocie grozi kara od 6 miesięcy do nawet 8 lat.

Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze. Prokurator wystąpił z wnioskiem do Sądu Rejonowego o tymczasowe aresztowanie Tomasza P. Decyzją sądu 30-latek został aresztowany na 3 miesiące.

KMP Zielona Góra

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u