Tragedia była o krok

06 październik 2017
Autor: 

Dyżurny Komendy Powiatowej w Świebodzinie odebrał telefon od kobiety, która oświadczyła, że chce odebrać sobie życie. Podkomisarz Paweł Radziewicz dyskretnie skierował na miejsce patrol oraz umiejętnie poprowadził rozmowę z kobietą, zyskując jednocześnie czas potrzebny na dotarcie dla policjantów. Mundurowi po dotarciu na miejsce przekonali kobietę, by pozwoliła sobie pomóc. Wspólne działania dyżurnego i dzielnicowych pozwoliły uratować życie.

We wtorkowe popołudnie 3 października na telefon alarmowy Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie dodzwoniła się kobieta. W jej głosie słychać było desperację i zdenerwowanie – powiedziała do słuchawki, że chce odebrać sobie życie. Pełniący tego dnia dyżur podkomisarz Paweł Radziewicz umiejętnie podtrzymywał rozmowę z mieszkanką powiatu świebodzińskiego, w trakcie której uzyskał informacje, gdzie ta aktualnie przebywa. Jednocześnie dyskretnie przekazał zastępującej go st. asp. Katarzynie Wrocławskiej aby pilnie skierowała na miejsce patrol. W trakcie dalszej rozmowy odwracał uwagę kobiety i prowadził rozmowę w taki sposób by dać niezbędny czas na dotarcie skierowanym do niej policjantom.

Patrol dzielnicowych, który jako pierwszy dotarł na miejsce w mieszkaniu zastał roztrzęsioną kobietę. St. asp. Piotr Karolczuk oraz sierż. sztab. Maciej Szczygielski przekonali kobietę by oddała im nóż oraz odwiedli ją od zrobienia sobie krzywdy. Kobieta miała na ręce rany cięte, a w jednym z pomieszczeń, zawieszony sznur i zawiązaną pętle. Desperatka była pod wpływem alkoholu i jak przyznała, przyczyną jej zachowania były problemy osobiste. Policjanci wezwali na miejsce ratowników medycznych, a następnie udzielili im asysty eskortując kobietę do specjalistycznego szpitala. Dzięki skoordynowanemu działaniu zespołu dyżurnych oraz dzielnicowych udało się uniknąć tragedii.

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

TAGI
MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u